Ana Sayfa Urfa Haberleri Ayhan ve Binici mazbatasını aldı

Ayhan ve Binici mazbatasını aldı

Urfa bağımsız milletvekilleri İbrahim Binici ve İbrahim Ayhan mazbatalarını aldı. Ayhan’ın bugün tahliye edilmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 13:22
Ayhan ve Binici mazbatasını aldı
İbrahim Binici, Urfa Valisi ve polisinin seçimde AKP’nin il başkanı gibi çalıştığını ve en kısa sürede bu tavırlarının hesabını soracaklarını belirtti.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun Urfa milletvekilleri İbrahim Binici ve İbrahim Ayhan’ın vekili avukat Bekir Benek ile Sevda Özbingöl, Ayhan’ın annesi Zekiye Ayhan, BDP Urfa İl Başkanı Müslüm Kaplan ve BDP’li ilçe belediye başkanlarının aralarında bulunduğu çok sayıda kişi mazbataları almak için Urfa Adliyesi’ne gitti. Urfa İl Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Erdoğan tarafından makam odasının kapısında karşılanan Binici ve beraberindekiler, mazbataları Erdoğan’ın elinden aldılar.

Adliye binasının önünde açıklama yapan İbrahim Binici, Urfa Valisi ve polisinin seçimde AKP’nin il başkanı gibi çalıştığını ve en kısa sürede bu tavırlarının hesabını soracaklarını belirtti. Vali’nin Suruç’taki her sandığa polis görevlendirdiğini söyleyen Binici, “Halkımız özgürlük ve haklarından yana tavır sergileyerek bloğa destek olmuşlardır. Bize düşen halkın bu taleplerine layık olmaktır. Halkın verdiği sorumluluktan dolayı, hem önlerinde saygıyla eğiliyor hem de yaklaştığı özgürlük finalini zaferle taçlandırma adına üzerimize düşeni yapmaya söz veriyoruz” dedi.

BDP Urfa İl Başkanı Müslüm Kaplan ise yaptığı kısa açıklamada, oy veren vermeyen tüm Urfalılara teşekkür ederek, halkın taleplerine cevap olmada tek yolun blok olduğunu belirtti. Ayhan’ın vekili Bekir Benek de, “Adalet halk adına vardır. Mahkemeler halk adına karar alır. Ancak İbrahim Ayhan’ın hukuksuz bir şekilde tutuklandığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Çünkü halk siyasalmış yargıya rağmen, Ayhan’ı kendisi tahliye etmiştir” diye konuştu. Ayhan’ın annesi Zekiye Ayhan oğluna ait mazbatayı eline aldığında çektiği zılgıt ise tüm partililer tarafından alkışlarla karşılandı.

Ayhan’ın vekillerinden Sevda Çelik Özbingöl, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne önceden Ayhan’ın tahliyesine ilişkin müracaat ettiklerini, aldıkları mazbatayı da zaman geçirmeden mahkemeye göndereceklerini ve Ayhan’ın bugün tahliye edilmesini beklediklerini belirtti.(ibrahimayhan.org)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık