Ana Sayfa Urfa Haberleri AYHAN'A ŞANLIURFA VE HİLVAN'DA SEVGİ SELİ

AYHAN'A ŞANLIURFA VE HİLVAN'DA SEVGİ SELİ

Siverek'in ardından Hilvan'a geçen BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, partilileri tarafından havai fişek, zafer işareti ve zılgıtlarla karşılandı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2014 Cumartesi 05:06
AYHAN'A ŞANLIURFA VE HİLVAN'DA SEVGİ SELİ

Binlerce kişinin toplandığı alanda kalabalığa seslenen Ayhan, "Cezaevindekilere güçlü duranların halkın özgürlük konusundaki duruşunun sonucudur. Bugün milyonlar tarafından harlanan özgürlük ateşi Hilvan'da yakıldı. Bu yüzden bizler sizinle gurur duyuyoruz. Cezaevine atmakla mücadelemizi sekteye uğratacaklarını sandılar. Oysa herkes bilmelidir ki bizler özgür vatanda demokrasi yaşamı bulana dek mücadele edeceğiz" dedi.

 

Konuşmasının ardından İbrahim Ayhan, uzun araç konvoyuyla Şanlıurfa?ya hareket etti. Yaklaşık 5 bin kişi tarafından karşılanan Ayhan, Ahmet Bahçıvan İş Merkezine geçti. Burada toplanan kalabalığa hitap eden Ayhan, için uzun süre havai fişek gösteri yapıldı.

 

Polisin zırhlı araçlarla önlem aldığı tahliye mitinginde İbrahim Ayhan, "Yıllardır bizim kültürümüz, dilimiz, varlığımız inkar ve asimilasyona tabi tutuldu. Onurlu ve özgür bir yaşam için bu inkar sistemine karşı bir direniş mücadelesi gerçekleştirdik. Bu direniş mücadelesinin ateşi işte burada Peygamberler şehrinde yakıldı. Faili meçhullerden geçirilerek, köylerimiz yıkılarak, bitirilmeye yok edilmeye çalışıldı. Ama gördüğünüz gibi biz bir ölür, bin doğarız dedik. Saldırılara uğradık, zindanlara tıkıldık, katledilmeye çalışıldık, ama hiç bir şekilde zalimin karşısında boyun eğmedik" diye konuştu.

 

EŞİNE SARILIP HASRET GİDERDİ

Kendisini karşılayan kalabalığa seslendikten sonra BDP Şanlıurfa İl binasına geçen Milletvekili İbrahim Ayhan, burada eşi Rezzan Ayhan'a sarılarak hasret giderdi. Eşine dokunmanın sevincini yaşayan Rezzan Ayhan, 4 yıldır hiç umudunu kaybetmediğini ve artık somut yaşam içinde olduklarını söyledi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık