Ana Sayfa Siyaset Ayhan'dan LPG İndirimi İçin Teşekkür

Ayhan'dan LPG İndirimi İçin Teşekkür

HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan Şanlıurfa'da akar yakıt istasyonlarının LPG indirimine gitmeleri konusunda teşekkür metni yayınladı.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 18:40
Ayhan'dan LPG İndirimi İçin Teşekkür

Bilindiği üzere son günlerde Şanlıurfa'da Türkiye'nin en pahalı LPG'sinin satıldığının kamuoyunda gündeme gelmesi ile harekete geçen, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcılarının taleplerini değerlendiren HDP Urfa Milletvekilili İbrahim Ayhan TBMM Gündemine taşımış, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a sor önergersi vermişti.

İbrahim Ayhan'nın yanı sıra, AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin de konun üzerine gitmş, bakan Berat Albayrak başta olmak üzere dağıtım şşirketleri ile görüşmüş sorunu dile getirmişti.

LPG konusunu ilk gündeme taşıyan Urfa Haber ile bir çok haber sitei ile tanınmış bir çok gazetecisi Ahin Güneş, Sabri Dişlioğlu da haber ve yazı ve sosyal medya paylaşımları ile konuyu gündemde tutmuştu.

Bütün bu girişimler sonucu, Şanlıurfa'da tek fiyat politikasını uygulayan Akaryakıt istasyonları geri adım atmış, fiyatı yükseltmek için uğraşan bazı firmalar, bu lez indirimde yarışa girişmti.

LPG fiyatlarını düşüşe geçmesi sonunda HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan kamuoyuna hitaben teşekkür metni yayınladı.

Ayhan yayınladığı teşekkür mesajındaşunları söyledi:

"Şanlıurfa halkımızın da yakından bildiği üzere, uzun bir süreden beridir kentimizdeki akaryakıt istasyonları LPG'yi çevre il ve ilçelerin çok üzerinde bir fiyattan satışa sunmaktaydılar. Bu durum Şanlıurfalı LPG tüketicilerini ciddi olarak mağdur etmekteydi.

 

Yaşanan bu sorunu TBMM gündemine taşımamız sonrasında, yerel basın ve sosyal medyada yoğun haber ve paylaşımlar sonucu kamuoyunda ciddi bir duyarlılık oluşmuştur.

 

Oluşan bu duyarlılık ve kamuoyu baskıları sonucu, 03/10/2016 tarihi itibari ile akaryakıt istasyonları  ciddi oranlarda indirime gitmiş, geç de olsa LPG tüketicilerinin mağduriyetinin sona ermiş olması memnuniyet verici bir gelişmedir.

 

Bu memnuniyet verici gelişmenin yaşanmasında, başta yerel basın olmak üzere, sosyal medya kullanıcıları ve tüketicilerin duyarlı ve sorumlu çabalarının payı büyüktür. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür eder, oluşan bu duyarlılığın devam etmesi dileği ile saygılar sunarım." dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star