Ana Sayfa Eğitim Ayhan'dan MEB'nı Nabi Avcı'ya

Ayhan'dan MEB'nı Nabi Avcı'ya

Halkların demokratik partisi Şanlıurfa milletvekili İbrahim Ayhan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlamasını istediği bazı sorular meclise sundu.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2015 Perşembe 14:20
Ayhan'dan MEB'nı Nabi Avcı'ya

Halkların demokratik partisi Şanlıurfa milletvekili İbrahim Ayhan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlamasını istediği bazı sorular meclise sundu. Ayhan, gündeminde 47 bin öğretmen atamasındaki belirsizlikler vardı.

Halkların demokratik partisi Şanlıurfa milletvekili İbrahim Ayhan, milli eğitim bakanı Nabi avcı’nın yanıtlamasını istediği bazı sorular meclise sundu. Ayhan, gündeminde 47 bin öğretmen atamasındaki belirsizlikler vardı.

Ayhan’ın açıklamasında şunlar yer aldı.

Hükümettiniz tarafından 47 bin öğretmen atamasının sağlanabilmesi için yasa tasarısı 03.03.2015 tarihinde Türkiye Büyük Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Tasarının Meclise sunulması beraberinde birçok soruyu ve atamanın hangi tarihte yapılacağına dair belirsizliği de gündemleştirdi. Türkiye'de on binlerce öğretmen adayının atama beklediği bilinmektedir.

47 Bin öğretmenin atama girişimi elbet teki olumlu bir gelişmedir. En azından 47 bin adayı mesleğini icra etme imkânı elde edecek. Ancak bu atama oldukça yetersizdir. 47 bin öğretmen atamasının seçim yatırımı olduğuna dairde kamuoyunda ve basın yayın organlarında iddialar da çokça dile getirilmektedir.

 1-     Türkiye’de atama bekleyen kaç bin öğretmen adayı vardır? Öğretmen adaylarının branşlara göre dağılımı nasıldır?

2-     Bakanlığınızın verilerine göre kaç bin öğretmen açığı mevcuttur? Bu açığın branşlara göre dağılımı nasıldır?

3-     47 bin öğretmen ataması için yasanın Mecliste geçmesi ve cumhurbaşkanı tarafından onaylanması durumunda başvurular ne zaman alınacaktır?

4-     Bakanlığınızca atamaların hangi tarihte gerçekleşeceğine dair bir takvim belirlenmiş

5-     Atamaların seçim yatırımı olduğu, bundan dolayı da 7 Haziran seçimlerinden önce yapılacağı iddiaları doğru mudur?

6-     KPSS sınavlarının Temmuz’da yapılacağı biliniyorken öğretmen atamalarının seçimden önce yapılması sınava girecek olan öğretmen adaylarının mağdur edileceğini düşünüyor musunuz? Bu mağduriyetin önlenmesine dönük bakanlıkça ne gibi tedbirler alacaksınız?

7-     Ağustos ayında da öğretmen ataması olacak mı? Olacaksa kaç bin öğretmen ataması gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz?

8-     47 bin öğretmen atamasının tamamı mı yoksa bir kısmı mı seçimden önce yapılacak?

9-     47 bin öğretmenin ataması branşlara göre dağılımı nasıl olacaktır? En çok hangi branşlarda atama yapmayı planlamaktasınız?

YORUMLAR
  • yorum2015-03-05 15:19:57sınıfçı

    47 bin atama haberi çalışmamızı bitirdi derse odaklanamıyoruz lütfen birşeyler netleşmeden ortaya birşeyler atmayın nisan için umut verildi o kadar. kafayı yemek üzereyiz açıklama istiyoruz artık ona göre herkes yoluna baksın

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star