Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset AYHAN’IN DANIŞMANLARINDAN YALANLAMA

AYHAN’IN DANIŞMANLARINDAN YALANLAMA

Tutuklu, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın danışmanları İbrahim Ayhan'la ilgili Şanlıurfa Cezaevi'nde yaşanan olaylara ilişkin yalanlama geldi.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2012 Perşembe 22:03
AYHAN’IN DANIŞMANLARINDAN YALANLAMA
Söz konusu haber için “Cezaevine dönük asılsız, düzmece ve kaynağından yoksun asparagas bir haber belli güç odaklarının talimatıyla servis edilmiştir” açıklamasını yapan Vekil Ayhan’ın danışmanları haber sitesi ile ilgili hukuksal mücadelenin başlatıldığını duyurduTutuklu BDP’li vekil İbrahim Ayhan’ın dün Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında Vekil Ayhan’ın tutukluluk süresinin devamına duruşmanın Kasım ayına ertelenmesine karar verildi. Konu ile ilgili Ayhan’ın danışmanları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Adana Çok Güvenlikli  F Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Şanlıurfa Milletvekili Sayın İbrahim Ayhan’ ın bugün Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında mahkeme heyeti tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 01.11.2012 tarihine ertelemiştir.

Ayrıca bugün “……….com” adlı internet haber sitesinde cezaevine dönük asılsız, düzmece ve kaynağından yoksun asparagas bir haber belli güç odaklarının talimatıyla servis edilmiştir. Bu haberle asıl amaç 13 insanımızın cezaevinde yanarak can vermesinde sorumluluğu olanları aklamak; ayrıca cezaevlerindeki hukuksuz ve insanlık dışı uygulamaları örtbas amaçlıdır.

21 TEMMUZ 2012 günü vekilimizin Adana’ ya nakline dönük gerekli açıklamalar danışmanlık büromuz tarafından yapılmıştır. Açıklamamızda naklin vekilimizin iradesi dışında gerçekleştiği, ayrıca naklin gerçekleştiği esnada vekilin kalp spazmı geçirdiği ve revirde müşaade altında tutulduğu ifade edilmiştir. Tüm bu açıklamalar rağmen bugün yapılan haberde can güvenliği gerekçesi öne sürülmüştür. Buradan soruyoruz. Kalp spazmı geçirmiş, revirde müşaade altında tutulan vekilimizin sevki can güvenliğini tehdit etmiyormuydu?

Danışmanlık bürosu olarak vekilimizle ilgili tarafımızdan yapılan ve yapılacak olan açıklamalar dışında başka haber ve açıklamalara halkımızın itibar etmemesini önemle belirtiyoruz. Adı geçen haber sitesiyle de hukuksal yollara başvuracağımızı halkımızın bilgisine sunarız.”
kaynak: ipekyolhaber.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık