Ana Sayfa Urfa Haberleri AYIŞIĞIM KAPILARINI AÇTI

AYIŞIĞIM KAPILARINI AÇTI

AYIŞIĞIM Derneği her yıl ramazan ayında düzenlediği yetim gidirme etkinliğini bu yılda başlattı. Derneğin hedefi bu yıl 20 bin çocuk giydirmek.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2016 Perşembe 07:56
AYIŞIĞIM KAPILARINI AÇTI

AYIŞIĞIM Derneği her yıl ramazan ayında düzenlediği yetim gidirme etkinliğini bu yılda başlattı. Derneğin hedefi bu yıl 20 bin çocuk giydirmek.

Dernek tarafından geleneksel hale getirilen çalışma ile il genelinde tebit edilen yetim ve fakir çocukların bayramda giyisi, ayakkabı gibi ihtiyaçlarını temin edip baştan ayağa giydirmek hedefleniyor.

Ayışığım derneği geçen yıl 15.869 yetim ve fakir çocuğu giydirdi. Bu yıl ise hedeflerini 20 bin çocuk olarak belirledi.

Bu yılki çalışmanın stratı derneğin Urfa'daki merkez şubesinde çok sayıda katılımcının iştirakı ile yapıldı. Dernekten yapılan yapılan açıklamada bir yetimi giydirmenin bedeli olarak ta 50 TL olarak açıklandı.

Dileyen hayırsever vatandaşlar derneğe bağışta bulunabilecek. 

Ayışığım Derneği Başkan Yardımcısı Murat Deveci yaptığı açıklamada:

"Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz Ramazan ayı yetim giydirme kampanyası başlamıştır.Magazamız giyim dizimini yapmaktadır.Derneğimizin merkez binasındaki mağazamızda her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda yetim ve öksüz çocuklarımız giydirmeye devam edeceğiz hayır sahiplerinin aracılığıyla yardım ve desteklerinizi bekliyoruz.Bir yetim giydirme "50" TL'dir. Bağışta bulunmak isteyenler;çocuk hastanesi yanı merkez binamızda veya derneğimizin 0 414 315 64 24, 0 542 623 72 55 nolu telefonlarına veya http://www.ayisigim.org/ internet adresinden online bağışta bulunabilirsiniz... " dedi

 

Bu yılki açılış törenine, Haliliye Belediye Başakanı Fevzi DEMİRKOL,
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet EKİNCİ,İl Müftüsü İhsan AÇIK,Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları katıldı.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık