Ana Sayfa Urfa Haberleri AYKOME KENT ADINA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI!

AYKOME KENT ADINA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI!

Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Toplantısı ilçe belediyeleri, diğer kurum ve kuruluşların alt yapıyla ilgili müdürlüklerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 11:17
AYKOME KENT ADINA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI!

İlçe belediyelerinin yetkilileri ile özel kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı Altyapı Koordinasyon Merkezi üst kurul toplantısında çeşitli kararlar alındı.

Toplantı gündeminde il genelindeki kaçak kazıların önüne geçme hususunda konuların görüşülerek, acil arızalar için Arıza Bildirimi Formlarıyla ilgili kazıların ruhsatlandırılması karara bağlandı.

 

Acil arıza durumlarıyla ilgili kuruluşların AYKOME şube müdürlüğünce hazırlanan Arıza Bildirim Formu'nun doldurulup 313 62 00 nolu faksa gönderdikten sonra çalışmaya başlamalarına ve daha sonra ilgili kazıların ruhsatlandırılması için gerekli işlemleri takip edilmesi hakkında kararlar alındı.

 

Öte yandan Yatırımcı Kazı Ruhsatı olmayan yerlere abonelik işlemleri sırasında AYKOME şube Müdürlüğüne Ruhsat için yönlendirilmesine konusunda karar alınarak ruhsatsız kazıların önlenmesi için Büyükşehir belediyesi ve İlçe Belediyeleri Zabıta Müdürlüklerinin yapılacak işlemlerle ilgili yazı ile bilgilendirilmesi hususunda karar alındı.

 

Toplantıda alınan kararlar neticesinde ilgili vatandaşların işlemlerini kolaylaştırma ve tek çatı altında toplayarak, iş ve işlemlerin yürütülmesinin Büyükşehir Belediyesinin koordinesinde kaçak yapıların önlenmesi yönünde önemli adımlar atıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık