Ana Sayfa Spor Aziz Yıldırım bugün İstifasını Verebilir.

Aziz Yıldırım bugün İstifasını Verebilir.

Yıldırım, tutuksuz yargılanma talebi reddedilirse başkanlıktan istifa edecek Yönetim de görevi bırakırsa Fenerbahçe'de 1 ay içinde seçim olacak

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2011 Pazartesi 01:30
Aziz Yıldırım bugün İstifasını Verebilir.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuksuz yargılanmak için üst mahkemeye yaptığı başvuru için bugün karar bekleniyor. Kulüp tüzüğünün 38. maddesi "Her ne sebeple olursa olsun, Kulüp Başkanlığı'nın boşalması halinde, Kulübü; yeni başkan seçilip göreve başlayıncaya kadar Başkan Vekili temsil ve idare eder" şeklinde... Dolayısıyla Başkan Vekili Nihat Özdemir'in Aziz Yıldırım'ın yokluğunda kulübü yönetmesi mümkün. Yıldırım'ın tutukluluk halinin devamı halinde istifa etmeyi düşündüğü konuşuluyor.

MAYIS 2012'YE KADAR...
Bu durumda ya mevcut yönetim Özdemir başkanlığında Mayıs 2012'de dolacak görev sürelerini tamamlayacak ya da yönetim kurulu üyelerinin yedekler dahil çoğunluğu sağlayamayacak sayıya inmesine yol açacak istifa gerçekleşirse bir ay içinde seçime gidilecek. Seçilecek yeni yönetimin süresi de Mayıs 2012'ye kadar olacak.

ÜYELİĞİ TEHLİKEDE
FENERBAHÇE'NİN tüzüğünün "Üyelik şartları" 6. maddesinde "Kötü şöhret sahibi olanlar; cezaları tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis cezası ile mahkum olanlar Fenerbahçe Spor Kulübü'ne üye olamazlar" ifadesi var. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuklu yargılandığı davada hüküm giymesi durumunda kulüp üyeliğinin düşeceği de konuşuluyor. (sabah)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık