Ana Sayfa Dünya 'BABA BİZİ DE HATIRLADILAR'

'BABA BİZİ DE HATIRLADILAR'

Şanlıurfa'da yaşayan talesemi hastası çocuklar seslerini duyurmak için STK'ların oy kullandığı sırada 'Baba bizi de hatırladılar' yazılı pankartlar açarak tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2015 Salı 11:57
'BABA BİZİ DE HATIRLADILAR'

Talesemi yada diğer adıyla Akdeniz Anemisi; Dünyada ve ülkemizde en sık görülen ailesel geçişi olan kalıtsal kan hastalığı olarak adlandırılmaktadır. STK'ların oy kullandığı GAP arena kapalı spor salonu önüne gelen talesemi hastası çocuklar başta milletvekilleri olmak üzere tepki gösterdi.  ellerinde pankartlar ile gelen çocukların ortak isteği ise yaşamak oldu.

ADAY ADAYLARINA TEPKİ İÇİN BURADAYIZ

Elinde tuttuğu pankart ile aday adaylarına tepki gösteren minik bir çocuk, 'Bize kan bankası yapmalarını istiyoruz. Hastaneye gidiyoruz bizi geri gönderiyorlar. Okulumuzdan geri kalıyoruz. Aday adayları bizi savunsunlar, bizim yanımızda olsunlar, bize sahip çıksın" dedi. Bir diğer çocuk ise,'Biz buraya aday adaylarına tepki göstermek için geldik. Bize kan bankası ve bize uygun bir hastane yapılmasını istiyoruz" diyerek tepki gösterdi.

ADAY ADAYLARI POZ VERMEKLE YETİNDİ

STK'ların oy kullandığı GAP arena kapalı spor salonu önüne gelen talesemi hastası çocuklar, seslerini duyurmak sabah saatlerinde soğuk havada saatlerce bekledi. Saatlerce beklemelerine rağmen kendileriyle ilgilenen olmayınca çocuklar elleri boş boyunları bükük dönmek zorunda kaldı. Aday adayları ise çocukların derdini dinlemek yerine yanlarına gelip basına poz vermekle yetindi.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-03-25 07:04:35MİRCAN APAYDIN

    ACİLEN KAN BANKASI,ONKOLOJİ HASTANESİ,TROPİKAL HASTALIKLAR HASTANESİ,DOĞUMEVİ HASTANESİ 500 YATAKLI VE İLÇE HASTANELERİ KAPASİTESİ ARTIRILMALI BUNLARI YAPACAK KAPASİTE BU ADAYLARDA VAR MI SORMAK LAZIM.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık