Ana Sayfa Siyaset Babacan: 2011'i %7,5'un üzerinde bir büyümeyle kapatacağız

Babacan: 2011'i %7,5'un üzerinde bir büyümeyle kapatacağız

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2011 yılının yüzde 7,5'un üzerinde bir büyüme rakamıyla kapatılacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 14:14
Babacan: 2011'i %7,5'un üzerinde bir büyümeyle kapatacağız
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Rixos Otelde düzenlenen, Genişletilmiş Başkanlar Toplantısında, Türkiye ekonomisinin 2011 yılı değerlendirildi ve 2012 yılı beklentileri açıklandı.

Başbakan Yardımcısı Babacan, burada yaptığı konuşmada, bu yıl büyüme hızının biraz düşmesini beklediklerini ve yüzde 4'lük büyüme tahmininin bulunduğunu söyledi.

Bu yüzde 4'lük tahminin Avrupada işlerin daha kötüye gitmeyeceği varsayımıyla yapılan bir tahmin olduğunu ve Avrupada işlerin daha iyiye gitmesi durumunda yüzde 4'lük büyümenin yukarı gidebileceğini belirten Babacan, Avrupada beklentilerin daha kötüye gitmesi durumunda bu yüzde 4'lük büyüme rakamının aşağı yönlü revize edilebileceğini kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bazılarının büyüme rakamının yüzde 7,5, 8'den, yüzde 4'e düşmenin daralma anlamına geleceğini, ekonominin daha kötüye gideceğini söylediğini kaydederek, büyümenin her sene bir önceki senenin üzerine katılan rakamı ifade ettiğini belirtti.

Babacan, 2012 yılı için yüzde 4'lük büyümenin, 2012 yılının, en az 2011 yılı kadar iyi olması, hatta 2011'in üzerine daha da bir şeyler eklenilen bir yıl olması anlamına geleceğini söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star