Ana Sayfa Urfa Haberleri Babaoğlu:Böyle Çifte Standartlıkla Ülke Yönetilmez

Babaoğlu:Böyle Çifte Standartlıkla Ülke Yönetilmez

İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Cemal Babaoğlu, başta İHD olmak üzere Eğitim Sen ve SES gibi kuruluşlara yapılan baskınların amacının üzüm yemek olmadığı söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2012 Cumartesi 18:12
Babaoğlu:Böyle Çifte Standartlıkla Ülke Yönetilmez
İHD Şanlıurfa Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, şube binasında basın açıklamasında bulundu.

Babaoglu :
Bilindiği üzere 27 Eylül 2011’de, aralarında İHD’ninde bulunduğu Eğitim-Sen ve SES gibi demokratik yasal sutatude faaliyet yürüten kurumlara yönelik Ev, Dernek ve Sendika binaları didik didik aranmış, arama neticesinde ele geçirilen kitap, dergi ve gazeteler örgütsel doküman denilerek dosyalara konulmuştu. Bilgisayar hard disklerinin de incelenmek üzere alınması ise adeta derneğin faaliyetlerini durma noktasına getirmiştir. Oysa Hard disketlerin kopyalanması mümkün iken el konulması amacın üzüm yeme olmadığıda anlaşılmıyor mu? Saat 05 sularında yapılan ev baskınları, kitap, gazete ve dergileri hala örgütsel doküman olarak suçlu muameleye tabi tutulması demokrasi ve hukuk adına asla kabul edilecek bir uygulama değildir. Bir yandan 12 Eylül darbecileri hakkında fezleke hazırlayıp yargılamaya çalışıyor görüneceksin, öte yandan darbecilerin anlayışı olan muhalif düşünceleri susturup, kitap ve gazeteleri örgütsel doküman diye afişe edeceksin.
“OKUYORUM IŞIĞIMI ARIYORUM” diye Urfa’nın dört bir yanına bu sözü yazacaksın, öte yandan okuyanları da terör suçu kapsamına alacaksın. Böyle riyakârlık, böyle çifte standartlıkla ülke yönetilmez.
Yıllardır bu ülkenin çözüm bekleyen sorunları var. Hükümetlerin görevi bu sorunları evrensel hukuk ve insan hakları çerçevesinde çözüm bulmasıdır. Çözüm bulmada aczin içine düşenler baskı dozajını artırarak sorunlara sorun katarlar.

Dolaysıyla başta Kürt sorunu olmak üzere tüm sorunların barış ve diyalog çerçevesinde insan haklarını esas alan bir anlayışla tüm sorunların çözüleceğine olan inancımızı da koruyoruz. dedi (urfahaber)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star