Ana Sayfa Sağlık BAĞIMLILIK SAĞLIK SORUNUDUR ŞEREF KAYBI DEĞİLDİR

BAĞIMLILIK SAĞLIK SORUNUDUR ŞEREF KAYBI DEĞİLDİR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği ile Yürütülen TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) Öğretmen Eğitimleri sona Erdi.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2015 Çarşamba 13:16
BAĞIMLILIK SAĞLIK SORUNUDUR ŞEREF KAYBI DEĞİLDİR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı İş Birliği ile Yürütülen TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) Öğretmen Eğitimleri sona Erdi.

Şanlıurfa’da 26 Mart 2015 günü başlatılan TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı) rehber öğretmen eğitimlerinin en sonuncusu Bozova ve Hilvan İlçelerindeki 65 rehber öğretmenin katılımı ile son buldu.

Böylece şehirde yaklaşık 950 rehber öğretmen eğitilerek program başarı ile tamamlandı. Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen Bozova’daki programa Şanlıurfa Yeşilay Şube Muharrem Çelik, Denetleme Kurulu Üyesi Yard. Doç. Dr. Mahmut Kaya, Okul Müdürü ve yöneticileri katıldılar. Rehber öğretmenlere seslenen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, bağımlılıkla mücadele kendi hayatımız ve çocuklarımızın geleceği için zorunluluk ve inancımızın gereğidir, “Yarın bir gün bir öğrencimizin karşımıza bağımlı olarak çıkması durumunda ne hissederiz, vicdanen rahat olabilir miyiz?”, bu gönüllülerden oluşan orduya sizlerde katılın dedi.

Denetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya, bölgenin hassasiyetine ve toplumsal gerçeklerine dikkat çekerek, maalesef ilimizde bağımlılar gizlenmekte ve şeref meselesi olarak görülmektedir. Bu durum sorunların pek de istemediğimiz geleneksel yöntemlerle çözüm aranmasına neden olmaktadır, şeklinde konuştu.

 

Eğitim programlarının ardından Şanlıurfa Yeşilay Şubesi, katılımcılara kokteyl verdi. Ayrıca kursiyerlere TBM kitap, afiş ve broşürleri dağıtıldı.


Böylece Şanlıurfa’nın 13 İlçesindeki TBM Eğitimleri sona ermiş oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star