Ana Sayfa Sağlık BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Urfa Yeşilay bağımlılıkla mücadele eğitim hamlesi Birecik ve Halfeti’de başladı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2015 Salı 12:35
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan TBM (Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim) Haliliye , Eyyübiye , Karaköprü, Siverek, Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerindeki eğitimlerinin tamamlanmasının ardından , 20 Nisan itibariyle Birecik ilçesinde 80 ve Halfeti İlçesi’nde 40 rehber öğretmen ile başladı.

Programın açılışına; Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Akbaş ve şube yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, ilçe milli eğitim müdürlüğü şube müdürleri, eğitim uzmanları, okul yöneticileri katıldı. Açış konuşmasını yapan Yeşilay Şanlıurfa yönetim kurulu üyesi Mehmet Akbaş, Yeşilay’ın tarihini, misyonunu, vizyonunu, hedeflerini ve TBM’nin ülkemiz ve ilimiz için önemini anlattı. Bu eğitim programı ile sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji gibi çeşitli bağımlılıklarla ilgili olarak başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve bu maddelerin kullanımının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesi hedeflediğini belirtti. Akbaş öğretmenlere hitaben, siz ne kadar gönüllü ve istekli çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz. Ne kadar başarılı olursanız emin olun ki ilimiz ve ülkemiz o kadar huzurlu ve mutlu olur, dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen RAM Müdürü Abdulkadir BİLGİN ise ´Bağımlılığın ciddiyetinin farkındayız, RAM olarak elimizden ne gelirse yaptık, yapmaya da devam edeceğiz, ayrıca da koordinatör arkadaşımızın ilçemizde olması çok güzel, aynı konuda farklı projelerimiz olacak´ dedi.

Birecik ve Halfeti ‘de 3 gün sürecek eğitimin ilk günü açılış konuşmalarının ardından grup eğitimleriyle tamamlandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star