Ana Sayfa Urfa Haberleri Bağımsız Gözlem Yapacaklar

Bağımsız Gözlem Yapacaklar

İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi bugün yaptığı açıklamada 12 Haziran Genel Seçimlerinde seçim günü oy verme kabinine girmeden demokratik gözetim haklarını kullanarak bağımsız gözlem yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2011 Cumartesi 15:31
Bağımsız Gözlem Yapacaklar
İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi 12 Haziran günü yapılacak olan Genel Seçimler ile ilgili bir açıklama yaptı.İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şubesi Cemal Babaoğlu yaptığı yazılı açıklamada dünyanın birçok ülkesinde seçimlerin sivil toplum örgütleri tarafından izlendiğini ve seçim sürecinin bağımsız gözleminin hukuksal güvence altında olduğunu ifade ederek seçim günü oy verme kabinine girmeden demokratik gözetim haklarını kullanarak bağımsız gözlem yapacaklarını söyledi. Seçim izleme çalışmalarının herhangi bir parti ya da adayla hiçbir ilişkisinin olmadığını belirten Babaoğlu, bağımsız seçim izleme çalışmasının Türkiye’nin farklı bölgelerinde, farklı tematik alanlarda çalışan sivil toplum örgütlerinin aktivistlerle birlikte yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.

5 AYLIK HAK İHLALİ

İnsan Hakları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, 1 Ocak ve 31 Mayıs tarihleri arasında 5 aylık hak ihlali olduğunu da söyleyerek 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısıyla Ali Şelli Parkı’nda yapılan bir basın açıklamasında hak ihlali raporunun okunması ile kabahatler kanunu çerçevesinde İHD Şube Başkanına, şube sekreterine ve bir üyeye para cezası kesildiğini de ifade etti. 2010- 2011 Eğitim ve Öğretim yılında bir dönemde 55 öğrencinin okuldan uzaklaştırıldığını ifade eden Babaoğlu, 125 öğrencinin de soruşturmasının devam ettiğini söyledi. 
(GAPHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star