Ana Sayfa Urfa Haberleri Bağlı: "Yolsuzluk Yapan Özel Hastaneler Kapatıldı"

Bağlı: "Yolsuzluk Yapan Özel Hastaneler Kapatıldı"

Şanlıurfa'da Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı Mehmet Selim Bağlı tarafından 'borçların yeniden yapılandırılması' semineri ile kentteki muhasebeci ve STK üyeleri bilgilendirildi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2016 Cumartesi 23:01
Bağlı:

Seminerin açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, kanun ile işveren ve sigortalıların borçlarının yapılandırılarak ödeme kolaylığı getirildiğini söyledi. Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı Mehmet Selim Bağlı ise kanunun Haziran ve daha önceki dönemlere ait SGK alacaklarını ve gecikme cezalarını kapsadığını belirterek, "Bu kapsamda borcunu yeniden yapılandıran esnaf icra ve haciz işlemlerinden kurtulacak, teşviklerden yararlanabilecek" dedi.

YOLSUZLUK YAPAN ÖZEL HASTANELER KAPATILDI

Şanlıurfa'da yolsuzluk yaptığı saptanan özel hastanelerin kapatıldığına da değinen Bağlı şöyle konuştu: "İstanbul'da o kadar hastane var, 8 milyon nüfusu var, bunlara SGK olarak 1 katrilyon para aktarılıyor. Şanlıurfa, Batman, ve Diyarbakır'dan oluşan bu üç şehre 1 katrilyon para ödeniyor. Birisinin buna 'dur' demesi gerekiyor. Bu paranın 15 Temmuz'da nerelere gittiğini hepimiz gördük. Hastanelere cezayı veriyoruz. Hakime götürülüyor tedbir kararını aldırıyorlar. Sözleşmeyi fesh ediyorsun, mahkemeye gidiyor tedbir kararını alıyor. Bir tıp merkezinin aylık cirosu 1 trilyon olur mu? Bu paralar halkın parasıdır. Sigortalılardan alınan paralardır. Bunlardan alınan paraları getireceksin bir tane haramzadeye vereceksin bir kısmını da PDY terör örgütüne vereceksin. Böyle bir şey olmaz. Bizler buna göz göre müsaade edemeyiz."

YORUMLAR
  • yorum2016-09-30 04:42:32vay

    Yiyin yiyin.bir ülke böyle batar.saglik eğitim güvenlik tarim yol belediyelere de bakin altlarinda ne cikacak

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık