Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Ekonomi Bahar Şenlikleri’nde "İş" Var

Bahar Şenlikleri’nde "İş" Var

Harran Üniversitesi’nin bu yıl düzenlediği 14. Bahar Şenlikleri’nde Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından İşkur tanıtım standı açıldı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2013 Cuma 01:50
Bahar Şenlikleri’nde

İŞKUR stantlarında, İMD(İş ve Meslek Danışmanları) birimi elemanları tarafından işgücü yetiştirme kursları, işbaşı eğitim programları, açık iş ilanları, Umem(Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Merkezi) ve Toplum Yararına Programlar hakkında bilgiler veriliyor. İş ve Meslek Danışmanlarınca iş arama becerileri hakkında danışmanlık hizmetleri ve kuruma kaydı olmayanların kayıtları yapılıyor.

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda İşkur’un tanıtım standına gelerek çalışmaları yerinden takip etti. İşkur İl Müdürü Karasevda yaptığı açıklamada;

‘’ İşkur son yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Genel Müdürlüğümüz ’ün talimat ve katkılarıyla gözde kurumlardan biri haline geldi. Faaliyet alanını bir hayli genişleten İşkur vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapmakta olduğu çalışmalar ile amacına daha çok yaklaşıyor. Bizler Şanlıurfa İşkur olarak  açmış olduğumuz stantta özellikle üniversite öğrencilerine ve vatandaşlara hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Standımız Bahar Şenlikleri boyunca açık olacak. Bahar Şenlikleri ile binlerce kişi İşkur’u daha yakından tanıyacak. Dört gün boyunca açık olan standımıza tüm vatandaşları bekliyoruz. Orada bulunan ekip arkadaşlarım kendilerine en iyi şekilde hizmet verecektir. ‘’ ifadelerini kullandı.

Ayrıca İşkur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’ya verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cevheri'den asgari ücret açıklaması

Cevheri'den asgari ücret açıklaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık