Ana Sayfa Siyaset Bahçeli : "KCK ile İlgili Düşünceleri Samimiyse..."

Bahçeli : "KCK ile İlgili Düşünceleri Samimiyse..."

KCK operasyonlarına değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, "Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destekleyecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2011 Cumartesi 19:49
Bahçeli :
Bahçeli, Manisa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan sekiz tesisin toplu açılış törenine katıldı.

Atatürk Spor Salonundaki törende partililere hitap eden Bahçeli, Türkiye'nin yakın coğrafyası ve komşu ülkelerinin adeta diken üzerinde oturduğunu, "Büyük Ortadoğu" projesi çerçevesinde Ortadoğu'daki değişim ve dönüşümün hızla ilerlediğini söyledi.

Bahçeli, Libya'dan sonra bütün hesapların merkezine Suriye'nin oturtulduğunu, İsrail'in İran üzerine kışkırtıldığını, Türkiye'ninSuriye'ye yönlendirildiği sinsi bir planın hızla mesafe almakta olduğunu öne sürerek, "Başbakan Erdoğan, teröre destek verdiğini söylediği Avrupa ülkelerini hedefe alırken, bölücülüğün ve kaçakçılığın hamisine el uzatmış, kucak açmış ve kırmızı halılarla ağırlamıştır" dedi.

"Pervasızlaşmıştır"

"Demokratik açılım" süreci ve sonrasında yaşanan gelişmelere değinen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan'ın siyasi hesaplarla başlattığı teröre teslimiyet süreci olan PKK açılımı, İmralı canisiyle diyaloğu, müzakere süreçleri, Barzani ve Kandil'deki çetelerle kurulan cemaat görüşme kanalları, sözde ateşkes hazırlıkları, siyasi af, ikinci bayrak, ikinci dil, demokratik özerklik tartışmaları sonrası Türkiye'nin bugün geldiği nokta her yönüyle endişe vericidir.

Başbakan Erdoğan'ın PKK'nın taleplerini yeni anayasa değişiklikleriyle karşılama konusunda verdiği umut sonrası terör örgütü hedefine ulaşacağı düşüncesine kapılmış, bu yönden daha da cesaretlenerek pervasızlaşmıştır. Türk milletini etnik temelde bölme fikrine psikolojik olarak hazırlamak için yürütülen faaliyetlerin yoğunluk kazanması, gazetelerde terör elebaşlarıyla yapılan söyleşilerin tefrika halinde yayımlanması, husumet kuşatmasının derinlik kazandığını göstermektedir. Bu itibarla yeni anayasa süreci PKK'nın aklanacağı, bölücülüğün meşrulaşacağı, etnik tanımlamanın yapılacağı bir zemin olmamalıdır."

"KCK ile ilgili düşünceleri samimiyse..."

Devlet Bahçeli, KCK operasyonlarından da bahsettiği konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ın bu operasyonlarla izlediği tutum ve yöntemin bundan sonraki aşamaları yakından etkileyeceğini belirterek, "Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destekleyecektir. Ama bu da bir göz boyuma taktiği ve günü kurtaran, vaziyeti idare eden dönemsel bir hamleyse, kendisi bunun vebalini ve hesabını mutlaka verecek ve milli nefeslerin tufanında yok olup gidecektir" diye konuştu.

AK Parti hükümetinin Van'da yaşanan depremler sonrası sınıfta kaldığını savunan Bahçeli, risk değerlendirmesinin iyi yapılamadığını ve gerekli tedbirlerin alınmadığını iddia etti.

Bahçeli, "Türkiye doğal felaketlerle yaşamasını öğrenmek ve bunu da kabul etmek durumundadır. AKP hükümeti, fantastik ve çılgın projelerle milletimizi aldatmayı, hayal tacirliği yapmayı bırakmalıdır. Ayağı yere basmalı ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirleri gecikmeksizin hayata geçirmelidir" dedi.

Konuşmasının ardından tesislerin toplu açılışını yapan Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra bazı tesisleri gezdi.

Partisinin il örgütünü de ziyaret eden Bahçeli, daha sonra karayoluyla Manisa'dan ayrıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık