Ana Sayfa Türkiye BAHÇELİ: 4. TURDA 80 TANE GEÇERSİZ OY ÇIKACAKTIR

BAHÇELİ: 4. TURDA 80 TANE GEÇERSİZ OY ÇIKACAKTIR

Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmede bulunan MHP Lideri Bahçeli, "4. tura adayımız kalmazsa o zaman 80 geçersiz oyumuz çıkar" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 07:12
BAHÇELİ: 4. TURDA 80 TANE GEÇERSİZ OY ÇIKACAKTIR

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, daha önceki söylemlerinin aksine "mevcut anayasa içinde iktidar sorununu çözmek için iki yöntem mevcut. Bunlar da azınlık ya da koalisyon hükümetleridir." diyerek koalisyon için açık kapı bırakan Bahçeli hemen arkasından bombayı patlattı.

"4. TURA ADAYIMIZ KALMAZSA 80 GEÇERSİZ OY ÇIKAR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili konuştu. Seçim sırasında MHP'nin Meclis'te Genel Kurul'da olacağını dile getiren Bahçeli, "4. turda diyeceksiniz ki 2 aday var. Bu ne demektir, o zaman 80 tane geçersiz oy çıkacaktır." dedi. Bahçeli, dün yaptığı açıklamada da, "HDP, CHP'ye desteğini açıklarsa biz Baykal'a oy vermeyiz" ifadelerine yer vermişti.

DEMİRTAŞ'TAN MHP'YE ÇAĞRI: HAZIRIZ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koalisyon tartışmaları ve meclis başkanlığı seçimlerinde HDP'nin yer aldığı hiçbir formülün içinde olmayacağını açıklayan MHP'nin AKP'nin önünü açtığını savunmuştu. Demirtaş, "MHP ile her sorunu aynı masada konuşmaya hazırız. Biz seçmen iradesini hiçleştiren tutum içinde olmadık olmayacağız." demişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık