Ana Sayfa Siyaset BAHÇELİ, AKP'Yİ TEHDİT ETTİ

BAHÇELİ, AKP'Yİ TEHDİT ETTİ

MHP lideri Bahçeli, grup toplantısında AK Parti'ye uyarılarda bulunarak "AKP ile PKK'yı kuytu köşede görüşürken yakalarsak dünyayı başlarına yıkarız." dedi.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 12:42
BAHÇELİ, AKP'Yİ TEHDİT ETTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalar yaparkenPKK'ya sert sözlerle yüklendi. Midyatşehitlerinden bahseden Bahçeli, "Kadın polislerimiz fitneye meydan okudular. Şerefsizlere ders verdiler. Dantelli kefen giymediler. Başlarına eşarpla kapatıp molotof atan fistan giyip kahpelik yapan zenne kılıklı kancıklar karşısında Türk'ün iffet ve namusunu savundular." dedi.

Öte yandan Bahçeli, AK Parti'ye de uyarılarda bulunarak "AKP, PKK ile masaya oturmak için gerekçe aramaktadır. AKP ile PKK'yı kuytu köşede görüşürken yakalarsak dünyayı başlarına yıkarız." dedi.

 

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Türkiye'de ekonomik daralma hali hayatın etki ve sonuçlarını göstermektedir. Türkiye'de sürekli artan bir gelir dağılımı adaletsizliği vardır. Veren el alan elden üstündür diyen iktidar zihniyeti asgari ücretliye, emekliye, işçiye yağmurlu hava su vermediğine göre bu aziz milletin kaynakları kimlerin eline gitmiştir?

İnsani yardımlarda Türkiye'nin ilk sırada yer aldığını pişkince ifade etmektedirler. Hazinemiz sanki dolup taşmıştır da, 5,2 milyar doları başka ülke ve toplumlara yardım olarak vermek kalmıştır. Hallerine yanmazlar, Hasan dağına oduna giderler... Hükümetin durumu aynen budur. Sayın Erdoğan ve hükümet ülkemizdeki Suriyelilere 10 milyar dolar harcandığı açıklanmaktadır. Başkalarına alicenap olan 17-25 Aralık kafası milletimize gelince sinekten yağ çıkarmaktadır.

"VATANDAŞLARIMIZIN GELİR SEVİYESİ DEVAMLI ERİDİ"

Türkiye'nin tasarruf açığı alarm zilleri çalmaktadır. AKP döneminde Türkiye kazancından daha fazla harcamıştır. Hepimiz açısından endişe verici bir tablodur. 2002'de 129 milyar dolan dış borç 403 milyar dolara ulaşarak patlama yaşamıştır. Son 9 yılda vatandaşlarımız reel gelir seviyesi devamlı erimiştir. Ekonomide yırtıklar yama götürmeyecek kadar büyüktür.

"BÜYÜME EKONOMİDE DEĞİL, AHLAKSIZLIKTADIR"

AKP diyorki ekonomi büyüdü, milletimiz diyor ki ekonomi büyülendi. Büyüyen millet değilse, büyük götürenlerin nerede olduğunu yüreği büyük hangi siyasetçi söyleyecektir?AKP hükümeti cari açığa dayalı tüketimi düşürmek için kısıtlayıcı tedbirler aldı. Bunlar olmamış gibi Kaçak Saray'da danışmanlık yapan birisi, 'çok manalı ve güzel bir olay' diyebilmiştir. Kim ne derse desin, büyüme ekonomide değil, ahlaksızlıktadır.

"FAİZ ORANLARINI İNDİRİP ÇIKARAN KÜRESEL ÇETELERLE SAVAŞI KAZANMADAN..."

Sayın Cumhurbaşkanı uzaklara bakmasın, başka yerde iz sürmesin. Türkiye'nin dünyadaki işsizlik ve adaletsizliğe nasıl benzediğini görsün. Kendisine pay çıkarsın. Mutlak adalet dünya üzerinde zordur. Mutlak ahlak hepimizin elindedir. Şehit gelince yükselen, Obamakonuşunca sallanan bir borsa mantığına, döviz kuruyla, faiz oranlarını indirip çıkaran küresel çetelerle savaşı kazanmadan bu milletin belini doğrultması mümkün değildir.

"GİZLENMİŞ NEFRETİN ORTAYA ÇIKMASI HER ÜLKEYİ TEDİRGİN EDİYOR"

Şiddet devamlı körüklenmekte, anlaşmazlıklar istikrarının önünü perdelemektedir.Fransa'da yaşananlar bunun en önemli delilidir. EURO 2016'ya ev sahipliği yapanFransa'nın kavgayla gündeme gelmesi en önemli delildir. Demokratik içerikli tepkiden ziyade gizlenmiş nefretin ortaya çıkması her ülkeyi tedirgin etmektedir.

"ABD'NİN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ HİMAYE ALTINA ALMASI HİÇBİR GELİŞMİŞLİK SEVİYESİYLE İLİŞKİLENDİRİLEMEZ"

Şiddet birkaç gün önce bu defa da ABD'de ortaya çıkmıştır. Bir gece kulübünü basan katil,ABD'nin 11 Eylül'den sonra yeniden korkuya kapılmasına neden olmuştur. ABD'nin komşu coğrafyalarda terör örgütünü maşa gibi kullandığını biliyoruz. ABD, Türkiye'nin görünüşte dost ve müttefikidir. ABD'nin terör örgütlerini himaye altına alması hiçbir gelişmişlik seviyesiyle ilişkilendirilemez. Orlando katliamının benzerleri Türkiye'de de olmaktadır.İzmir'de yakalanan seri katil de bu çerçevede yorumlanabilecektir.

"ZENNE KILIKLI KANCIKLAR"

6 Haziran 2016'da Vezneciler'de bomba yüklü araç hainler tarafından patlatıldı. Bu alçak saldırıyı TAK isimli cinayet örgütü işledi. Midyat'ta caniler emniyet müdürlüğüne saldırdılar. Dantelli kefen giymediler. Başlarına eşarpla kapatıp molotof atan fistan giyip kahpelik yapan zenne kılıklı kancıklar karşısında Türk'ün iffet ve namusunu savundular. Kim erkek, kim mert, kim kalleş kim namert dünyaya gösterdiler. Erkek etek giyerse ya korkudan, ya sapıklıktandır. Kadın polislerimiz fitneye meydan okudular. Şerefsizlere ders verdiler, fistanlarını başlarına geçirdiler. Şehitlerimizle övünüyorum.

"AKP İLE PKK'YI KUYTU KÖŞEDE YAKALARSAK DÜNYAYI BAŞLARINA YIKARIZ"

Teröristler buldukları her imkanı değerlendirerek ya bomba atmakta ya da kurşun atmaktadırlar. Hainler bilsinler ki Türk milleti bir ölürse bin dirilir. gteröristler açtıkları fitne çukuruna eninde sonunda gömülecektir. PKK doğmamış bebeklerin katilidir.
20 Temmuz 2015'ten bu yana 589 şehit düşen vatan evladının kanı yerde kalmamalıdır.Hükümet terör örgütüyle buluşayım, yeniden çözüm süreci başlatalım dememelidir. Nevruz'da AKP ile PKK arasında aracılar mekik dokumuş, bir orta yol bulma çabası aranmıştır. Bu Davutoğlu'nu karalamak için düzenlenen linç kampanyası değilse, bu ihanetin altından kimse kalkamayacaktır. AKP, PKK ile masaya oturmak için gerekçe aramaktadır. AKP ile PKK'yı kuytu köşede görüşürken yakalarsak dünyayı başlarına yıkarız. Süreç bitmiş ve gömülmüştür. İhanetin defin işlemi tamamlanmıştır. Sayın Erdoğan terörle mücadelenin yürütüleceğini söylerken Başbakan da aynı görüşü tekrarlamaktadır. Terör örgütü paramparça edilmelidir.

"BU DENSİZLİĞİ GEÇİŞTİRMEK MÜMKÜN DEĞİL"

CHP Genel Başkanı şehit cenazelerinde protesto edilmektedir. Sabıka kayıtları bulunmasının yanı sıra, sosyal medyada hastalıklı fotoğraflarının yayılmasıdır. SayınKılıçdaroğlu'na boş mermi kovanı atılmış, çelengi parçalanmıştır. Bu densizliği geçiştirmek mümkün değildir. AKP, bu taşkınlıklara prim vermiştir. Türkiye'de cami avlusunda kavga edilirse, namaz kılmayanlara hayvan denilirse birlikte ve kardeşçe nasıl yaşayacağız. Mermi kovanı atmak planlı, organize ve siyasi bir hamledir. Fitneye çanak tutmak PKK'ya hizmettir.

"KABE'NİN ÖRTÜSÜNÜ BİR ŞEHİDİN TABUTUNA KOYMADINIZ"

Muhammed Ali'ye bir kez daha rahmet diliyorum. Sayın Erdoğan da törende oradaydı.Türkiye'nin onuru ayaklar altına düşmüştür. Bu ABD'nin ayıbıdır. Erdoğan'ın ABD'ye gidişi rahatsız edicidir. Kendi şehidimiz varken, acımız yok sayıp başka ülkedeki cenazeye gitmeyi tasvip etmiyoruz. Başka adreslerde taziye sırasına girmek akıl ve vicdanla izah edilemez. Şehitlerimiz bayrağa sarılı tabutlara konulurken, Diyanet İşleri Başkanı ve damadını alıp ABD'ye gitmesi çok yanlıştır. Erdoğan'ın şehit cenazesinde arayıp bulamadığı nedir? Konuşma yapmak istediniz izin verilmedi, Kabe örtüsüne müsaade edilmedi, Kuran okunmasına onay çıkmadı, hediyelerinizi veremediniz. Kabe'nin örtüsünü bir şehidimizin tabutuna koymamışken, bunu başka bir cenaze için uygun buldunuz?

"BARİ KALSAYDINIZ"

Sayın Erdoğan, ABD dönüşünde, 'Amacımız dini vecibemizi yerine getirmekti, kalmaya gerek duymadık' dedi. Sayın Cumhurbaşkanı, dini vecibeleri Türkiye'de yaptınız da önünüze taş koyan mı oldu? Cumhurbaşkanı, ülkemiz hassas bir dönemde olduğu için döndük dedi, bari kalsaydınız. ABD'ye koşa koşa giderken de bu ülke hassas bir dönemdeydi.

"ŞU SIRALAR ABD'YE GİTMEYİN, PEK GÖRÜNMEYİN"

Dost nasihatı veriyorum, şu sıralar ABD'ye gitmeyin, pek görünmeyin. Sular durulsun, ortalık yatışsın, başınızı kumdan çıkarmayın. Sık sık ABD'ye giderseniz İranlı kaçakçı adınızı verirse Okyanus ötesinde yandaş hakim ve savcı da bulamazsınız. İnat etmeyin 17-25 Aralık'ın dumanının okyanus ötesinde tüttüğünü dünya görüyor.

Dün itibariyle yüksek yargı ile değişiklik kanunu Meclis'e gönderilmiştir. Birlikte çay toplayanlar, şimdi Kaçak Saray'da çayı içerek operasyona hazırlanmaktadır. Bu hukuk devleti ilkelerini zedeleyecektir. MHP, makul ve uygun bulduğu tekliflere destek verecek, sakıncalı tekliflere de muhalefet edecektir. Maarif Vakfı için de gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Merkezi olarak İstanbul seçilmesi ve tasarının hazırlanması, yeni bir yandaş oluşumun habercisidir. AKP'nin Meclis'e sunduğu tasarıları titizlikle inceleyip, ilkelerimiz çerçevesinde hareket edeceğiz."

 

 

kaynak:haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star