Ana Sayfa Güncel BAHÇELİ’DEN SURUÇ VE ADIYAMAN AÇIKLAMASI

BAHÇELİ’DEN SURUÇ VE ADIYAMAN AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Terör kanlı yüzünü acımasız yönünü bir kez daha açığa vurmuş. İnsan hayatına kasteden canileri ön şartsız lanetliyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2015 Salı 01:09
BAHÇELİ’DEN SURUÇ VE ADIYAMAN AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adıyaman’da PKK ile asker arasında yaşanan çatışma ve Suruç’ta yaşanan patlama ve 30 yurttaşın hayatını kaybetmesine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Bahçeli açıklamasında, “Terör kanlı yüzünü acımasız yönünü bir kez daha açığa vurmuş. İnsan hayatına kasteden canileri ön şartsız lanetliyorum” dedi.

Bahçeli, “Ortadoğu’da uzunca bir süredir sahnelenen ve küresel bir arka planı olduğu tartışmasız olan kaos ve karmaşanın giderek çıtayı yükselttiği anlaşılmaktadır. Komşu coğrafyalar istikrarsızlık ve isyan parantezine sıkışmış ve hapsedilmiş haldedir. Terör saldırıları tahammül sınırlarını ve hazmetme ölçülerini çoktan aşmış durumdadır. Bu karanlık tablo ülkemize yansımakla kalmayıp doğrudan doğruya tesir etmektedir. Nitekim Türkiye’nin milli güvenlik ve asayişi yüksek yoğunluklu risk ve tehlikelerle karşı karşıyadır” dedi.

Bahçeli devamla şu ifadeleri kullandı:

“Eğer Sayın Davutoğlu teröre karşı tavır alacaksa ve de imza atacak bir ortak arıyorsa öncelikle çözüm sırdaşı HDP’nin kapısını çalmalı ve bu PKK imalatını ikna etmelidir. Bunun için Dolmabahçe mutabakatından dolayı millet huzurunda özür dilemeli, pişmanlık duymalıdır.”

kaynak:imctv

YORUMLAR
  • yorum2015-07-21 15:19:27KAMİL AK

    TERÖRE KARŞI BENCE HERKES TAVIR ALMALI ECEVİTİN BASTON DEGENEGİ OLDUGUN GİBİ BARİ BU SEFER AKP YE BASTON DEGENEGİ OLMA VAZGEÇ..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star