Ana Sayfa Siyaset Bahçeli'den Uludere Yorumu

Bahçeli'den Uludere Yorumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak sınırındaki meydana gelen olay hakkında konuştu. Bahçeli şunları söyledi;

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma 13:48
Bahçeli'den Uludere Yorumu
Öyle bir dönem gelmiştir ki 24 Mehmetçiğimiz bir anda şehit olarak Hakka yürümesi sonucu bunların cenazesi merasimlerinde öfke yüklü bir topluluk ortaya çıkmış ve bu cinayetlerin bir son bulmasını arzulamıştır.

Zannediyorum siyasi iktidar, halkın bu milli ve öz tepkisi karşısında terörle mücadele üzerinde biraz yoğunlaşma göstermiştir.

Yaz bahar aylarında başlayan terörle mücadele bu kez kış aylarına kadar devam etmiştir. Hepinizin hatırlayacağı gibi Cudi Dağı'nda çok sayıda terörist öldürülmüştür.

Terörle mücadelenin yoğunluk kazandığı bir noktada bir yerden bazı genç çocuk yaşta ve bir ailenin mehsubu olarak bilinen yöre insanlarından Türkiye'ye Kuzey Irak'tan giriş sırasında terörle mücadelenin yoğunluk kazandığı bir alanda terörist olarak görülüp gerekli mücadele sürdürülmüştür.

Bunun arkasında ne vardır? Siyasi iktidar terörle mücadelede bir operasyon kusurundan bahsedeceğine olayları çok yönden araştırmalı ve Türk milletine gerçeği anlatmalıdır.

Bu gerçek anlatılmadığı için terörle mücadelede kim varsa malum şahıslar tarafından aniden kötülemeye ve karalamaya ve ihanet cümleleri kullanmaya kadar cesaretlenmektedirler.

Sigara kaçakçısı olarak kullanılan kişiler oraya nasıl gelmiştir? Bu konuda sağlıklı istihbarat neden elde edilememiştir. Bunun üstü örtülmemeli ancak gerçeği hükümet mutlaka bulmalıdır.

Sağın solun etkisinde kalarak terörle mücadelede gecikme gibi hatalara düşülmemeli.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star