Ana Sayfa Eğitim Bahçeşehir Şanlıurfa Koleji Açıldı

Bahçeşehir Şanlıurfa Koleji Açıldı

Türkiye’nin değişik bölgelerinde eğitim sektörüne ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Bahçeşehir Kolejleri, Şanlıurfa'daki şubesinin açılışını yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2013 Cumartesi 08:33
Bahçeşehir Şanlıurfa Koleji Açıldı

Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji’nde yapılan açılış törenine; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bahçeşehir Kolejlejleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Jandarma Alay Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, iş adamı İmam Aslan, Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Essum Aslan ve birçok davetli katıldı.
Kolej bahçesinde gerçekleştirilen kokteyl sonrasında açılış konuşmaları yapıldı. İlk açılış konuşmasını Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa Genel Müdür ve Kurucu Ortağı Essum Aslan yaptı. Essum Aslan, yaptığı konuşmasında, okul olarak kendilerini nisan yağmurlarına, öğrencilerini de inciye benzettiğini söyledi.


Essum Aslan’dan sonra kürsüye çıkan Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Şanlıurfa’da her zaman esprili bir hikayesi olan Oxford hikayesine dikkat çekti. Artık Şanlıurfa’nın Oxford’a ihtiyacı kalmadığını söyleyen Yücel, “Türkiye’miz, Şanlıurfa’mız çok güzel bir tesise kavuşuyor. Bahçeşehir Kolejlerinin bir şubesi Şanlıurfa’da açılıyor. Biz bu bayrağı burada arkadaşlarımıza teslim ederken bu işin bu kadar mükemmel olabileceğini de görmüştük. Aslan ailesi buna layıktı ve layık olduğunu da gösterdi. 4 ay önce sizlere şunu söyledim. ‘Biz dünya okuluyuz’ yeni bir paradigma değişimine gittik. Dünya okulu mantalitesini bütün Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz. Tabii ki Türkiye denilince, doğu ile batısı ile güneyi ve kuzeyi ile Anadolu ile mükemmel bir ülke. Her yerdeki çocuklar bizim çocuklarımız. Tüm çocuklar kaliteli bir eğitim alma hakkına sahip. Onun için devlet olarak, millet olarak, özel sektör olarak bu eğitim seferberliğini başlatmış bulunuyoruz. Bahçeşehir Kolejleri kendisine bir vizyon edindi. Bu vizyonda dedik ki, ‘Türkiye’nin her noktasına gideceğiz, her noktasına kaliteli eğitimi hizmetini götüreceğiz.’ Hatta, 'Bu kaliteli eğitimi dünya ile de tanıştıracağız’ dedik. Malum, 'Urfa’da Oxford mu vardı?' meselesi. Artık bundan sonra Urfa’nın Oxford’a ihtiyacı yok; Bahçeşehir Koleji açıldı” şeklinde konuştu.


Londra Oxford bölgesinde 5 tane daha okul alacaklarını ve Almanya’nın başkenti Berlin’de bir Türk üniversitesi açacaklarını ifade eden Yücel, “Biz İngiltere’ye eğitim hizmeti götüreceğiz. Artık buradaki öğrencilerle Oxford’daki, İngiltere’deki öğrenciler de birbiriyle tanışacak İngiltere’de öğrenciler buraya gelecek. Buradan da öğrenciler İngiltere’ye gidecek. Önümüzdeki öğretim yılında yani bu zamanlar, İngiltere’de Bahçeşehir Koleji’nin 5’e yakın okulu olacak. Londra Oxford bölgesinde Bahçeşehir Koleji olarak 5 tane okul alıyoruz. İngiltere okullarını özelleştiriyor. O özelleştirmeden biz de 5 tane okul alıyoruz. Aşağı yukarı çalışmalar bitme noktasına geldi. Dolayısıyla buradaki öğrencilerimiz oraya, oradaki öğrencilerimiz de burada rahatlıkla gelip gidebilecek. Sadece İngiltere’de değil, Berlin’de yüksek okul kampüsümüz var. Önümüzdeki sene yine bu zamanlar Alman yasalarına göre bir Türk üniversitesi de Almanya başkenti Berlin’de açılmış olacak” dedi.
Bahçeşehir Kolejleri’nin 2013-2014 eğitim öğretim yılında 120 milyon tutarında yatırım yaptığına dikkat çeken Yücel, 45 kampüste 100'ün üzerinde okulla eğitim hayatına devam edeceklerini söyleyerek, “Bahçeşehir Kolejleri 2013-2014 eğitim öğretim yılında 120 milyon tutarında yatırım yaptı. 8 kampüs inşa ettik. Önümüzdeki 2014 yılında 6 yeni kampüs daha yapıyoruz. Aşağı yukarı 60-70 milyonluk değerde kampüs yapacağız. Öğrenci sayımıza bakıldığı zaman 45 kampüste 100’ün üzerinde okulla eğitim öğretim hayatına devam edeceğiz. Buradaki Bahçeşehir Kolejimizin, İstanbul’la, açılışından geldiğim Diyarbakır’la, İzmir’le, Samsun’la önümüzdeki yıl Ordu ile Adana ile; öğrencilerin birbiri ile kaynaşmalarını sağlayacağız. Ben 40 yaşından sonra Şanlıurfa’yı gördüm ama Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin 12 yıl okuyacaklarını varsayarsak 12 yılda nerede ise bölge itibarı ile görmediği yer kalmayacak” ifadelerini kullandı.


İş adamı İmam Aslan, Şanlıurfa Valisi Cellalettin Güvenç, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin açıklamaları sonrasında kurdele kesilerek Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji’nin açılışı gerçekleştirildi. Okulun gezilmesinin ardından açılış töreni sona erdi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık