Ana Sayfa Güncel Bahçivan’dan Uğur Beyazgül’e tepki

Bahçivan’dan Uğur Beyazgül’e tepki

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Şanlıurfa'da 2000 yılında Balıklıgöl Yerleşkesi'nde bir ihanet projesini hayata geçirmeye çalıştığını hatırlattı. Bahçivan, projeyi kendisinin devre dışı bıraktığını savundu.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2016 Pazartesi 23:41
Bahçivan’dan Uğur Beyazgül’e tepki

Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı, yüksek mimar Uğur Beyazgül, Endülüs'te olduğu gibi Urfa'da da İslam izlerinin silinmesine yönelik çalışmaları engellediğini savundu.

Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, Ak Parti İl Başkanının kardeşi Uğur Beyazgül’ün iddialarına tepki gösterdi. Bahçivan, şöyle konuştu:“Uğur Beyazgül’ün o dönemdeki görevi neydi? Belediye başkanı mıydı, belediye meclis üyesi miydi, belediye de başkan yardımcısı mıydı? Parti teşkilatında yoksa il başkanı ve yoksa ilçe teşkilat başkanı mıydın? Beyazgül, bunların hiçbirisi değildi. Hiçbir vasfı bulunmayan biri bir projeyi nasıl engelleyebilir bunu çok merak ediyorum. Öyle bir projeyi engellemeyen bir projeyi Mosat ile nasıl mücadele ediyor? Bu durum tamamen ucuz bir kahramanlıktır. Darbe ortamında kendi adını duyurmanın bir heyecanı olmuş oluyor.”

Ayrıca Bahçivan geçtiğimiz günlerde Uğur Beyazgül’ün sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımını hatırlattı. Bahçivan, Nuri Okutan’ın Ak Parti’ye geçmesi durumunda siyaseti bırakacağını belirten Beyazgül’ün açıklamalarını çocukça buldu.

‘BEYAZGÜL, AK PARTİ’NİN HANGİ NOKTASINDA BULUNUYOR’

Bahçivan, şunları kaydetti:”İl başkanı, milletvekili, belediye başkanı değilsin. Partide hiçbir etkinliğin yok. O dönemde çalışan valiyi tanımıyor; çünkü o dönemde çalışmadım. Nuri Okutan’ın şahsiyeti beni ilgilendirmez. Okutan’ın Ak Parti’ye geçerse istifa ederim diyen bir birinin bir vasfının bulunması gerekiyor. Beyazgül şu aşamada Ak Parti’nin hangi noktasında bulunuyor? Söylemler tamamen ucuz ve kahramanlık hikayesi. Mossat, Beyazgül ile niye mücadele etsin, İsrail onla niye mücadele etsin. Projeyi engelleyen Uğur Beyazgül değil, Ahmet Bahçivan’dır, Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı. Belediye Başkanlığım döneminde o dönemin gazetelerinde yer almıştı.

 ‘İSRAİL TARIM BAKANINI URFA’YA SOKMADIM’

 Tarım bakanının Şanlıurfa’ya geldiğini duymuştum. Uçakta iken basın toplantısı düzenlemiştim. Tarım bakanını Urfa’ya sokmayacağıma yönelik açıklamalarda bulundum. Çocuklara zulüm yapan bir devletin tarım bakanını Urfa’nın mübarek topraklarına getirmeyeceğim. O dönemin valisi beni aradı: Sen nasıl böyle bir açıklama yaparsın, yarın bir suikast olursa ben sorumlusu değilim tarzında açıklamalarda bulunmuştu. Valimize ben bu şehrin belediye başkanıysam onu şehre sokup sokmama kararı şahsımla ilgilidir, ben bunu ifade ediyorum. Valiye de senin görevinde bakanın güvenlik önlemlerini alıp getirirsin.

 ‘UCUZ KAHRAMANLIK YAPMANIN NE ANLAMI VAR’

Nitekim İsrail Tarım Bakanı havaalanına indi, geldiği uçakla tekrardan geri dönmek zorunda kaldı. Ben bugün Mosat ile mücadele ettim diye söylemleri niye göre söylüyor. Şu bulanık ortamda ucuz kahramanlık yapmanın ne anlamı var? Adını duyurmaya çalışıyor. Nuri Okutan içinde söylediği ‘Yarın Siyaseti Bırakırım’ söylemini hangi vasıfla söylüyorsun. Bu söylemleri ifade etmesi çok ayıptır.”

 PROJEDE NELER VARDI?

Projede kilise, sinagog ve cami bulunuyor. Ancak sinagog camiden büyük olacaktı. Şanlıurfa'nın bir kimlik değiştirme operasyonuyla karşı karşıya bulunuyordu. Kudüs'te olduğu gibi bir karışıklık çıkarılacak ve bölge BM korunmasına devredilecekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star