Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK: BAŞBAKAN BENİ ŞANLIURFA'YA GÖNDERDİ

BAKAN ÇELİK: BAŞBAKAN BENİ ŞANLIURFA'YA GÖNDERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Sorunları torunlara bırakmama kararlılığındayız. Kendi dönemimizdeki sorunları büyütmek değil, onları küçülten ve çözen, gelecek nesillerin rahat edeceği reformları yapan bir iktidarız'' dedi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2012 Perşembe 08:10
BAKAN ÇELİK: BAŞBAKAN BENİ ŞANLIURFA'YA GÖNDERDİ

Bazı açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bayburt'a gelen Bakan Çelik, Vali Hasan İpek'i makamında ziyaret etti.

Kentte yapılan çalışmalar hakkında Vali İpek'den bilgi alan Çelik, bakanlığına bağlı kurumların çalışmalarını yerinde incelemek ve açılışlarda bulunmak için Gümüşhane ve Bayburt'u ziyaret ettiğini söyledi.

Toplum Yararına Çalışma Programı'nın işsizlik sorununun çözümünde önemli bir proje olduğunu vurgulayan Çelik, ''Bu çerçevede 2 bine yakın kişinin Bayburt'ta işe başlamasının başlangıcını yapacağız. Bu işlemler bir koordinasyonun sonucunda oluyor. Yoğun temaslar neticesinde bakanlığımızla ilgili sorunların çözümünde bu noktaya geldik. Göçün durması ve Bayburt'un daha da yenlenmesi, aksi göçlerin yaşanması konusunda atılacak her adımın bilincindeyiz'' dedi.

Vali İpek, ziyaretinden dolayı Çelik'e çeşitli yöresel ürünler hediye etti.

Daha sonra Bayburt Belediye Başkanlığı'na geçen Çelik, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat'tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

AK Parti iktidarı olarak yerel yönetimlerin öneminin bilincinde olduklarını ifade eden Çelik, şöyle devam etti:
''Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi adına önemli adımlar attık. Önümüzdeki dönem içerisinde yerel yönetimler ve özellikle büyük şehirlerle ilgili yeni düzenlemeler geliyor. Yerinden yönetimi güçlendirmeye dönük, halka hizmeti en yakın yerden sunma mekanizmalarını güçlendirmeye dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel yönetimlerde ayrım gözetmeksizin 75 milyon vatandaşı eşit tutacak şekilde yaklaşımlarımız milletimiz tarafından büyük takdir görüyor.''

“MİLLETİMİZ KARŞISINDA BOYNUMUZ BÜKÜK OLMADIK''

Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığı'na giden Çelik, burada partililere hitaben bir konuşma yaptı.


Teşkilat mensuplarının önemli bir hizmeti yerine getirdiğine değinen Çelik, şunları kaydetti:

''Teşkilatçılık zor bir görev. Maaşı yok, menfaati yok, karşılığı yok. Biz bakanız, bir şekilde maaş alıyoruz. Belediye başkanımız, milletvekilimiz maaş alıyor. Ama teşkilat mensubu insanlarımız, arkadaşlarını yukarı taşıma ve hizmet etmek adına gece gündüz koşturuyor. Son 10 yılda milletimiz bu kervanın lokomotif görevini AK Parti'mize verdi. Çok şükür biz de milletimiz karşısında boynumuz bükük olmadık. Milletimizin yüzünü güldüren iktidar olduk. Bunun karşılığında milletimiz görevini her seçimde gerçekleştirdi.''

''BİZ ÇİLE ÇEKEREK GELEN İNSANLARIZ''


Üç dönem Bursa milletvekili olduğunu anımsatan Çelik, ''Dördüncü dönem sayın başbakanımız beni Şanlıurfa'ya gönderdi. Şanlıurfa hiç gitmediğimiz bir yerdi. Gittik kaynaştık ve iç içe olduk. Niye- biz vatandaşız, halkız. Biz ayakkabı boyacılığı, çaycılık, amelelik yapmışız. Yani biz çile çekerek gelen insanlarız, tepeden inme insanlar değiliz'' ifadelerini kullandı.

Çözülen sorunların yanında sıkıntıların da olduğunu vurgulayan Çelik, ''Sorunların bittiği yerde ölüm de geliyor. O halde problemler, sorunlar olacak ama önemli olan bunları çözme iradesi ortaya koymaktır. Biz bu iradeyi ortaya koyuyoruz. Sorunları torunlara bırakmama kararlılığındayız. Kendi dönemimizdeki sorunları büyütmek değil, onları küçülten ve çözen, gelecek nesillerin rahat edeceği, reformları yapan bir iktidarız. İnşallah 2023 vizyonu çerçevesinde bu istikrarlı yürüyüşü sürdürdüğümüzde Türkiye artık geçmişi konuşmayacak'' diye konuştu.

Çelik, daha sonra şehir merkezinde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık