Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik: Biz Gücü Tanktan Değil Halktan Aldık

Bakan Çelik: Biz Gücü Tanktan Değil Halktan Aldık

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada 28 Şubat sürecini hatırlattı.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2012 Pazar 20:27
Bakan Çelik: Biz Gücü Tanktan Değil Halktan Aldık
ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada 28 Şubat sürecini hatırlatıp, "Gelecekte de benzer senaryolar yaşanmaması için herkes dikkatli olmalı. 28 Şubat Türkiye'nin siyasi tarihinde kapkara olmuş lekeli bir gündür. Biz, gücü tanktan almayı değil, gücü halktan almayı gerçekleştirdik" dedi.

Konuşmasının sonunda Bakan Çelik'in yanına gelen Kamil Çelikten, geçen yıl akaryakıt istasyonunda öldürülen 2 kardeşinin katillerinin bulunmasını istedi. Bakan Çelik, "Devletin tüm kurumları olayın aydınlatılması için canla başla çalışıyor" dedi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, öğle saatlerinde özel uçak ile Şanlıurfa'ya geldi. GAP Havaalanı'nda Bakan Çelik'i, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve protokol üyelerince karşılandı. Havaalanından GAP Arena Stadyumu'na giden Bakan Çelik, burada Şanlıurfaspor- Tokatspor maçının ikinci yarısını izledi.


Şanlıurfaspor'un 2-0 üstünlüğü ile sona eren maçın ardından Bakan Çelik, beraberindeki Şanlıurfa milletvekilleri Mahmut Kaçar ve Zeynep Karahan Uslu ile birlikte, AK Parti il başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı.


Toplantıda kürsüye çıkarak hükümetin çalışmalarını anlatan Bakan Çelik, 28 Şubat sürecini hatırlatıp, gelecekte de benzer senaryolar yaşanmaması için herkesi dikkatli olmaya çağırarak, "28 Şubat Türkiye'nin siyasi tarihinde kapkara olmuş lekeli bir gündür. Gözlerinizi kapattın ve düşünün; o dönemlerde Fadime'ler vardı. Kimdi bu Fadime'ler, Ali Kalkancı'lar? Doğrusu millet olarak bunları sormamız gerekiyor. Ankara'ya gelip yüz metre ötede cami varken, Gölbaşı'nda asfalt üzerinde otobüsü durdurup, yol ortasında namaz kılanlar vardı. Bu geçmişi düşünmek gerekiyor ve bugün yeni senaryonlar yazanlar olabilir. Bunlara karşı uyanık olmak gerekiyor" dedi.

KURT KUZUYU YEMEYİ AKLINA KOYMUŞ Yaşanan senaryoların kurt- kuzu meselesi olduğunu ifade eden bakan Çelik, şöyle devam etti: "Kurt bir kere aklına kuzuyu yemeyi koymuş. Bunların yapmak istedikleri; seçilmişleri atanmışlar vasıtasıyla hizaya getirmekti. Bir azınlık milletin iradesini hiçe saymak istedi. Bir kaç kez bunu denediler. 60 yıldır, bir taraftan milletin iradesi diğer taraftan milletin iradesi ile mücadele edenler. 60 yıldır milletin iradesini batırmak istediler. Ama Allah'ın izni ile başaramadılar. Milletimize cefa çektirdiler. Milletin iradesi ile mücadele edenlerin sırtı minderden kalkmaz. Bu millet her defasında tuş yapar, sırtını yere vurur. Biz, gücü tanktan almayı değil, gücü halktan almayı gerçekleştirdik."


Konuşmasında Fransa'da komisyonda geçmeyen Ermeni yasa tasarısına da değinen bakan Çelik, Şanlıurfa'nın sınır komşusu olan ve iç karışıklığın yaşandığı Suriye'de biran önce olayların son bulmasını diledi.


ÖFKELİ AĞABEY
Konuşmasını tamamlayan Bakan Çelik kürsüden ineceği sırada, ayağa kalkan Kamil Çelikten, 2 kardeşinin geçen yıl Suruç İlçesi'nde PKK adına haraç talebine olumsuz yanıt verdiği için öldürüldüğünü iddia ederek, "2 kardeşim öldürüldü ama katilleri bulunmadı. Olay faili meçhul kaldı. Ben olayla ilgili aradığım milletvekilleri telefonlarıma çıkmıyor" dedi.


Çelikten'i dinleyen Bakan Çelik, "Bu olayların sorumlusu biz değiliz. Bu acıya yeni bir acı katmanın anlamı yoktur. Devletin bütün kurumları bu olayın aydınlatılması için canla başla çalışıyor. Ortada işlenen cinayettir. Bu siyasetçilerin işi değildir, uzmanların işidir" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık