Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Ekonomi BAKAN ÇELİK “BORUN SATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

BAKAN ÇELİK “BORUN SATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, borun satılması ve özelleştirilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2012 Pazar 09:22
BAKAN ÇELİK “BORUN SATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kurulu Velutsan Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj Fabrikası'nın ek bina açılışında, Bandırma'nın il olmayı hak eden ama bugüne kadar gerçekleşmeyen bir ilçe olduğunu söyledi.

Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de beklentilere cevap vererek üzerlerine düşeni Bandırma için yapacaklarını dile getiren Çelik, ilçenin özellikle enerji alanında gelişmeye açık olduğunu ifade etti.

Geçen hafta 2 milyon emekliyi ilgilendiren İntibak Yasası'nı Meclis'ten geçirdiklerini ve emeklilerin uzun yılarca beklediği sorunun çözüldüğünü dile getiren Çelik, şöyle devam etti:
''Kamu çalışanlarıyla ilgi yasa, Meclis'te ve onu da inşallah en yakın zamanda çıkarmış olacağız. Mayıs ayında da masaya oturarak, toplu sözleşme çerçevesinde onların hakları neyse masada vereceğiz, demokratik bir ülkeye yakışır bir şekilde. İşçilerle ilgili sözleşmemizi kavgasız, gürültüsüz gerçekleştirdik ve toplu sözleşme çerçevesinde almaları gereken hakkı kendileriyle birlikte belirledik ve aldılar. Beklenenin 2 katı kadar asgari ücrete zam gerçekleştirdik.''

Bor
Konuşmaların ardından açılışını yaptığı binayı gezen Çelik, AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan'ın, bor madenlerinin özelleştirilip özelleştirilmediğine yönelik sorusu üzerine, ''Bor madeni son derece önemli bir maden ve Türkiye'de çok ciddi rezervlere sahip. Borla ilgili endüstri kuruluşu olan bir ülke. Borun rezervleriyle ilgili, bu madeni, nasıl mamule dönüştürebiliriz, yaygın bir şekilde nasıl kullanabiliriz projeleri yaparken borun satılması ve özelleştirilmesi söz konusu olmamıştır. Gündeme gelmemiştir'' dedi.
(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık