Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik çalışıyor, çalıştırıyor

Bakan Çelik çalışıyor, çalıştırıyor

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’ya geldiği yaklaşık 40 günden beri gece gündüz demeden geç saatlere kadar çalışıyor ve çevresindekileri de çalıştırıyor.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2011 Pazartesi 10:04
Bakan Çelik çalışıyor, çalıştırıyor
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 12 Haziran 2011’de yapılacak olan Genel Seçimlerde Şanlıurfa’dan Milletvekili adayı gösterilen Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’ya geldiği yaklaşık 40 günden beri gece gündüz demeden geç saatlere kadar çalışıyor ve çevresindekileri de çalıştırıyor.

     Amacının hak ettiği hizmeti alamamış olan Şanlıurfa’nın sorunlarını çözüme kavuşturmak olduğunu belirten Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Başbakanımız bildiğiniz gibi Urfa sevdalısı. Peygamberler şehri Şanlıurfa’yı çok seviyor. Onun için beni Şanlıurfa’dan aday gösterip, ‘git Şanlıurfa’nın sorunlarını belirle ve bir takvime bağlayıp çöz. Ben arkanızdayım. Şanlıurfa mutlaka hak ettiği hizmeti almalı ve yatırımlardan da nasibini fazlasıyla almalıdır’ diyerek beni Şanlıurfa’ya gönderdi. Bende emri alır almaz aileme bile Allah’a ısmarladık demeden valizimi alıp Şanlıurfa’ya geldim ve geldiğim günden beri de gece gündüz demeden il genelindeki sorunları ve yapılması gereken yatırımları belirledik. Vatandaşlarımızı, Mahalle ve Köy Muhtarlarımızı, Sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizi, Valimizi ve Kaymakamlarımızı, Belediye Başkanlarımızı dinledik.. Mümkün olduğunca köy köy dolaştık ve sorunları ilk ağızdan belirledik. Şu sıralar hazırladığımız Seçim Taahhütnamesinde hangi sorunlarımızı ne zaman yapacağımızı, Şanlıurfa’ya hangi hizmetleri getireceğimizi tarihleri ile yazdık. Kitapçık haline getirip vatandaşlarımıza dağıtacağız ve takipçisi olmalarını isteyeceğiz” dedi.

     Bakan Çelik, Şanlıurfalıların daha çok hizmete layık olduklarını belirterek, acil olanları hemen çözme talimatı verip çözüme kavuşturduğunu, acil olmayanları da kısa, orta ve uzun vadede yapılabilecekler olarak belirlediklerini ve 13 Haziran sabahı oy verilse de verilmese de hizmetleri aksatmadan gerçekleştireceklerini söyledi.

     Devlet Bakanı Çelik, seçimde oyların AK Partiye verilip 12’de 12 Milletvekili çıkarmaları halinde Başbakan’ın huzuruna başları önde dimdik çıkacaklarını ve Şanlıurfa’ya hizmetlerin adeta yağmasını sağlayacaklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star