Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik Çamlıdere'de

Bakan Çelik Çamlıdere'de

Bakan Faruk Çelik, seçim çalışmaları kapsamında merkez Çamlıdere’de partisine ait Seçim Bürosunun da açılışına katılarak orada toplanan vatandaşlara hitap etti.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 20:30
Bakan Çelik Çamlıdere'de
Beraberinde AK Parti Milletvekili Seydi Eyyüboğlu, adaylar Bekir Eren ve Mahmut Kaçar, İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Başkan Yardımcıları İsa Kızıldemir, Erkan Sözen, Yönetim Kurulu üyeleri Fevzi Demirkol, İbrahim Toru, merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve bir gurup partililerle birlikte merkez Çamlıdere’ye giden Devlet Bakanı Faruk Çelik, vatandaşları ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Daha sonra orada toplanan vatandaşlara hitab eden Bakan Çelik, Anayasa’yı milletin yapması gerektiğini söyledi.

Bakan Faruk Çelik, seçim çalışmaları kapsamında merkez Çamlıdere’de partisine ait Seçim Bürosunun da açılışına katılarak orada toplanan vatandaşlara hitap etti.


Demokrasilerde seçim çok önemlidir


Türkiye'de yapılan seçimlerde bazen ülkenin itibarına, ekonomisine ve gücüne güç katıldığını, bazen de yılların yanlış ellerde, yanlış kadrolarla heba edildiğini dile getiren Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Demokrasilerde seçim çok önemlidir. Kimi seçtiğiniz son derece önemlidir. Kime oy verip de hangi kadroların ülkenin geleceğini aydınlık kılacağı konusu, genel itibarıyla önem arz etmektedir. Son 9 yılda yaptıklarımıza baktığınız zaman, AK Parti kadrolarının neler başardığını yalnız ülke içerisinde değil, etrafımızdaki komşularımıza da baktığımız zaman itibarımızın nereye geldiğini, dünyaya baktığımız zaman ülkemizi yöneten Başbakanların, Cumhurbaşkanların itibarını, dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetinin itibarının hangi noktalara çıktığını hep beraber görüyorsunuz. Bu konuda emeği olan tabi ki Başbakanımıza, Başbakanımızın kadrolarına ama asıl olan milletimize, sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa'nın köylerini, beldelerini, ilçelerini ve şehir merkezini gezerek sorunları yerinde gördüklerini belirten Bakan Faruk Çelik, 4 yıl boyunca Şanlıurfa’da olacağını ve bu sorunların çözümünü gerçekleştirmek için gerekirse Ankara'yı da Şanlıurfa'ya taşıyacaklarını söyledi.


Yeni Anayasa şart


Konuşmasında Anayasa değişikliğine de değinen Bakan Çelik, “Türkiye'nin değişimi, dönüşümü, Türkiye'nin kalkınması, güçlenmesi, Türkiye'de kardeşliğin, birliğin, dirliğin güçlenmesi için Anayasanın değişmesine inanan insanlarsınız. Anayasa, biliyorsunuz ara rejim dönemlerinde yapıldı ve bu Anayasa, Türkiye'ye dar geliyor, Çamlıdere halkına da dar geliyor, Şanlıurfalıya dar geliyor. Bu Anayasa madem milletin Anayasası, millet tarafından yapılmalıdır. Millet tarafından yapılacak Anayasayla ilgili bütün muhalefet partileri; CHP'ye bakıyorum 'Anayasa değişecek' diyor bilbordlarda, MHP'ye bakıyorum 'Anayasa değişecek' diyor seçim bildirgesinde. BDP'ye bakıyorum o da bilbordlara yazmış 'demokratik bir anayasa' diyor. Bunlara inanıyor mu Çamlıdere halkı? Ya bunlara nasıl inanacaksınız. Anayasa değişikliğini getirdik, Mecliste önlerine koyduk. ‘Dilediğiniz yeri değiştirelim, beraber yapalım, beraber çözelim’ dedik CHP de kaçtı, MHP de kaçtı, BDP de kaçtı. Onun için bunlar meydanda söyleyip, Ankara'da başka şey yapanlardır. Yani ikiyüzlü siyasetçidirler bunlar. Ondan dolayı sizlerden bunları iyi ayırt etmenizi istirham ediyorum. Siyaset başka bir şeydir, politika başka bir şeydir. Politikacı Çamlıdere meydanında söylediğini Ankara'da inkâr eden adamdır. Ama siyasetçi Tayyip Erdoğan'ın, AK Partinin kadrolarının, düşüncesi, felsefesi adam gibi burada söylediğini TBMM kürsüsünde haykırmaktır. Adam gibi adam olmaktır, tek yüzlü olmaktır” diye konuştu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık