Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik, Dr.Korkmaz’ın toplantısında

Bakan Çelik, Dr.Korkmaz’ın toplantısında

- Opr.Dr. İzzet Korkmaz'dan düzenlediği basın toplantısıyla AK Partiye desteğinin devam ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 12:09
Bakan Çelik, Dr.Korkmaz’ın toplantısında
    12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde bulunmuş olduğu Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinden istifa ederek Milletvekili aday adayı olan ve daha sonra açıklanan AK Parti listesinde yer alamayan Opr. Dr. İzzet Korkmaz, AK Partiye destek amacıyla Şehitlik Çamlıkta, Devlet Bakanı Faruk Çelik’in onur konuğu olduğu yemekli toplantı düzenledi. Yemekli toplantı adeta miting havasında geçti.

     Şehitlik Çamlık salonunu tıklım tıklım dolduran ve salonun ihtiyaca cevap vermediği için yan salon ve kır bahçesinde yer sofrası açılması bile toplantı için gelen Mersavi ailesine yetmedi.

     Mersavi ailesine mensup kişiler yeri göğü inleterek, “Bakan Bizim, Başhekim Bizim” sloganları ile salona renk kattılar.

Dün hizmetinizdeydim, bu günde yarın da hizmetinizdeyim

     4 bin kişinin katıldığı Şehitlik Çamlık salonundaki toplantıda konuşan Op. Dr. İzzet Korkmaz, “Çok kıymetli misafirler. Uzun yıllar bir bürokrat olarak sizlere hizmet verdikten sonra, sizlerle yapmış olduğumuz uzun istişareler sonucu şahsımın ve ailemizin hissiyatına ve düşüncesine uygun olan AK Partide siyaset yapmak niyetiyle hep beraber bu yola çıktık. Bu süreçte 60 ev toplantısı yaparak yaklaşık 2 bin akrabamızla, dostumuzla birebir görüşme imkânı elde ettik. Bu görüşmelerde 2002 yılından bu yana AK Parti hükümetleri ile Türkiye’mizde devam etmekte olan demokratik değişim süreci, demokratik açılım, Milli iradenin hâkimiyeti, yeni dönemde sivil ve demokratik Anayasa gibi birçok hayati konuda sizlerle görüşlerimizi paylaştık. Siz değerli akrabalarım ve dostlarım; bu siyasi süreçte bizlere destek verdiniz, bizlere evinizi açtınız, bizlere yüreğinizi açtınız, bizimle sevinip bizimle umutlandınız. Bu samimiyetiniz ve gönülden desteğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Rabbim eksikliğinizi vermesin. Dün hizmetinizdeydim, bu günde yarın da hizmetinizdeyim” dedi.

Başbakanımızın takdiri başımızın üzerine

     Opr. Dr. İzzet Korkmaz, “Değerli misafirler, milletimize daha iyi hizmetlerde bulunabilmek amacıyla niyetlendiğimiz bu yolda AK Partimizden aday olmak bize nasip olmadı. Bizlerde Rabbimizden hayırlısını dilemiştik. İnanıyorum ki bu bizim için hayırlıdır. Bizler Sayın Başbakanımıza tabiyiz. Sayın Başbakanımızın takdiri başımızın üzerinedir. Bize düşen adaymışız gibi bu yolda hizmet etmektir. Bu gün bu amaçla buradayız” diyerek şöyle dedi;

     “Çok kıymetli misafirimiz Sayın Devlet Bakanımız Faruk Çelik Beyefendiyle kalabalık bir heyet olarak sizler adına yaptığımız görüşmede, Sayın Bakanımız ailemizin temsilini, vekâletini üstlenmiştir, artık sadece bir vekilimiz değil bir Bakanımız vardır. Ben ailemiz adına zatıâlilerine teşekkür ediyorum, beraberce sizlere ve Şanlıurfa’mıza hizmet edeceğiz, Sayın Bakanımızın Şanlıurfa’mız için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum, geldiği günden beri gece gündüz demeden, dağ taş demeden Şanlıurfa’mızın her köşesine koşturmakta her sorunuyla ilgilenmektedir, yıllardır kronikleşmiş çözülemeyen ve vatandaşımızın mağdur olduğu birçok sorunu kısa sürede çözdüğüne hep beraber şahitlik ediyoruz. Rabbim kendilerinden razı olsun gücünü, kudretini artırsın. Değerli misafirler, değerli akrabalarım 12 Haziran’da yapılacak olan seçim çok önemlidir, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu güne yapılan seçimlerin hepsinden daha önemlidir desem abartmış sayılmam. Onun için bu seçimde çok dikkatli olmalıyız. Bu seçimlerde inşallah desteklerinizle AK Partimizi en yüksek oy ve milletvekili sayısı ile mecliste göndermeliyiz. Yeni dönemde sivil ve demokratik Anayasa ile milletimiz darbe anayasasından kurtulacak. İlk defa vatandaş olarak Devlet karşısında haklarımız hukuk zemininde güvence altına alınacaktır. Bu seçimler o kadar önemli, o kadar hayatidir ki, sadece bizi değil bizden sonraki nesillerimizi de ilgilendirmektedir. Torunlarımıza bırakacağımız en güzel miras, ileri demokrasinin tesis edildiği, kişi hak ve özgürlüklerinin teminat altına alındığı, refahın, huzurun ve kardeşliğin olduğu bir Türkiye’dir. Değerli akrabalarım bunun yegâne adresi de AK Partidir. İşte bu yüzden bir tek oy bile çok önemlidir. Herkes kendi oyuna, sandığına, komşusuna, eniştesine sahip çıkmalıdır. Oyumuz geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkmak için AK Partidemiyiz, AK Partidemiyiz, AK Partidemiyiz? Peki ‘Durmak Yok Yola Devam’ yolunuz açık, gazanız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olunuz.”

     Devlet Bakanı Faruk Çelik ise, “Öncelikle bu mükemmel organizasyonu yapan değerli kardeşim İzzet Korkmaz’a teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’ya ilk geldiğim zaman tanıştığım ve hararetli bir toplantı için bulunmuş olduğum yerde gördüğüm ilk insanlar Mersavi ailesine mensup olan kişilerdi. Mersavi ailesi Şanlıurfa’nın en geniş ve en büyük ailelerinden birisidir ve ben bu yüzden onları benimsiyorum ve 12 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde ben Mersavilerin adayıyım ve onların Bakanıyım” diyerek adeta Mersavilerin gönlünü aldı.

     Geceye Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Şanlıurfa, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Başkan Yardımcıları İsa Kızıldemir ve Erkan Sözen, merkez ilçe Başkanı Mustafa Zahit, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Abdülkerim Gök ve çok sayıda mahalle köy muhtarları çok sayıda STK Başkanı ve salonu tıklım tıklım dolduran 4 bin kişilik Mersavi ailesi katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star