Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK: FİLİSTİNDE SOYKIRIM UYGULANILIYOR

BAKAN ÇELİK: FİLİSTİNDE SOYKIRIM UYGULANILIYOR

Şanlıurfa’da, Bayramın birinci gününü kentte geçiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Valilikte düzenlenen bayramlaşmaya katıldı. Bakan Çelik, Ramazan ayında Filistin’de bir soykırımın gerçekleştiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 06:53
BAKAN ÇELİK: FİLİSTİNDE SOYKIRIM UYGULANILIYOR

Bayramın birinci gününü seçim bölgesi Şanlıurfa’da geçiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Valilikte düzenlenen bayramlaşmaya katıldı. Valilik girişinde düzenlenen bayramlaşmaya Bakan Çelik’in yanı sıra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, Abdülkerim Gök, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Jandarma Alay Komutanı Albay Selman Kömürcü, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Protokol üyeleri kapı girişinde bekleyerek vatandaşların tek tek bayramını kutladı.

BAKAN ÇELİK: FİLİSTİNDE SOYKIRIM UYGULANIYOR

Yaklaşık 3 gündür kentte bulunan Bakan Çelik Valilik salonunda gerçekleşen bayramlaşma sırasında basın mensupların sorularını yanıtlayarak Filistin'de bir soykırımın gerçekleştiğini söyledi.

Bakan Çelik, açıklamasında “Gazze’de yaşanan bir vahşet. Bir soykırım orada gerçekleşiyor. Türkiye gibi çağdaş dünyanın da sesini yükseltmesini bekliyoruz ama maalesef bir sessizlik ile dünya karşı karşıyadır. Öteden beri 60 yıldır Filistinliler kendi öz topraklarından kendilerine çok görülecek şekilde muamelere tabi tutuluyorlar. Her defasında nasıl oluyorsa öldürülen ve şehit edilen toprağı gasp edilen Filistinli suçlu konumuna düşürülen yine Filistinli oluyor. Ramazan ayı kutsal bir aydır. Müslümanlar için son derece olan bu gün bayram önemli bir gündür. Ne bayram ne kutsal ay dikkate alınmadan her türlü insani değerleri ayaklar altına alan bir vahşeti İsrail hükümeti, Devleti gerçekleştiriyor. Bunu insanlıktan nasibini alan birinin yapması mümkün değildir. İnsanlığın bittiği bir yer şu an İsrail ve bu vahşet ne acıdır ki bebelere, dedelere, ninelere siraet etmiş durumdadır. Binlere varan hayatını kaybeden ve yaralılar var. Bu feryatlar bu zalimleri yakacak inancı içersindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti olarak ta öteden beri olduğu gibi bu günde çok yüksek sesle Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırıyorum” dedi.

CEYLANPINAR’DA BİR TERÖR SALDIRISI OLDU

Bakan Çelik, Ceylanpınar sınırında nöbet tuttukları sırada şehit edilen 3 askerle ilgili olarak ta terör saldırısı olduğunu söyledi.

Bakan Çelik, “Bu bilgiler PYD-PKK neticede burada yapılan girişimde bulunan faaliyet bir terör faaliyetidir. Görevini yapan askerlerimize saldırılmıştır ve 3 tane şehidimiz var kimin yaptığı konusu tabii ki ilgili organların net bir şekilde ortaya çıkaracağı bir konudur. Netice itibariyle bir terörist saldırıyla Ceylanpınar’ımız karşı karşıya kalmıştır. Bu ülkenin sınırlarını korumakla görevli asli görevini yapan 3 güvenlik görevlimiz askerimiz şehit edilmiştir. Ramazan ayında bayramın arifesine denk gelmesi de son derece üzüntümüzü daha da artırdı. Terör bitsin diye Devlet ve Hükümet olarak attığımız adımlar, kardeşliğin pekişmesi konusunda kaybedilen zamanların telafisi konusunda çok önemli adımlar attık ve bir buçuk yıldır bu güzel ülkemizde artık kan ve kurşun konuşulmuyor. Ülkemizde kalkınma ve bölgesel uçurumun ortadan kaldırılması konuşuluyor. Böyle güzel gelişme varken gelip görevi başındaki askeri şehit etmek ancak bu ülkenin barışına kast edenler bu ülkenin birliği ve bütünlüğüne kast edenler tarafından yapılabilir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmama gibi bir sorumluluğumuz yanında bu ülkede barışı ve kardeşliği dinamitleyecek unsurlara karşı da söyleyecek ve yapacağımız çok şey vardır” diye konuştu..

HERKES SANDIKTA BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALIR

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçim mitinginin ardından Ceylanpınar İlçesine giderken Başkan Menderes Atilla'ya yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin olarak herkes boyunun ölçüsünü sandıkta almıştır dedi.

Çelik, konuşmasında “Demokrasi dönemi gelir sandıklar kurulur ve sandıkta herkes boyunun ölçüsünü alır. Bazen mağlup olursun bazen galip gelirsiniz. Demokrasi ve sandığa inanıyorsanız neticeye de saygı duymanız gerekiyor. Urfa’da kaybettiğimiz seçim bölgeleri var ve kazandığımız seçim bölgeleri var sandığa giderken hep kazanacağız diye gidersiniz ama bazı yerleri kaybedersiniz Ceylanpınar’da yapılan seçimlerde çok net acık arayla Menderes Atilla kardeşimiz seçimi kazandı. Bunu haz etmemenin neticesinde yaşanan olayları kabullenmek mümkün değildir. Bu Türkiye ve Bölge barışına bu hazımsızlık katkı sağlamaz. Halkın kararına herkesin saygı göstermesi gerekiyor ve başka türlü barış olmaz. Devletin yerine kendini devlet, halkın yerine kendisini koyanlar demokrasiyi hiç anlamamışlar demek ki, sistemin tanıdığı bu kadar büyük imkanları göz ardı etmek toplumu kaosa sürüklemek gibi bir görevleri siyasetçilerin olmamalıdır. Kaosu sorun alanların çözme görevi olmalıdır” diye konuştu. Bakan Çelik, Valilikte düzenlenen Bayramlaşmanın ardından Partisi tarafından düzenlenen bayramlaşmaya katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık