Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik, “Geleceğe Yatırım Türkiye’ye Yatırım” Toplantısına Katıldı

Bakan Çelik, “Geleceğe Yatırım Türkiye’ye Yatırım” Toplantısına Katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da "Geleceğe Yatırım Türkiye’ye yatırım" konulu toplantıya katıldı.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2013 Pazartesi 00:04
Bakan Çelik, “Geleceğe Yatırım Türkiye’ye Yatırım” Toplantısına Katıldı

Özel bir mekanda gerçekleşen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Yıldırım Demirören, Şanlıurfa Belediye Başkanı A.Eşref Fakı Baba, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti milletvekilleri, kamu kurum müdürleri ve amirleri, STK temsilcileri, çok sayıda davetli ve partili katıldı. Açılış konuşması yapan Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören, “Biz yönetim kurulu olarak 1986 yılında Diyarbakır, Maraş, Antep gibi yerlerde bin kişiye iş ve 500 kişi ye aş desteğinde bulunduk. Bu süreç önemli bir süreç güneydoğu bölgeyi parlayan yıldız haline geldi. İnancımız bu süreçle beraber güçlendi şubat ayında sevgili spor bakanımız bu milli maçının Şanlıurfa’da oynamasına karar vermesiyle beraber hep beraber elimizi taşın altına koyduk. Biz milliyet ve vatan bu sürecin sonuna kadar arkasındayız” dedi.


Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas da, "Bugün burada gerçekten önemli bir organizasyon gerçekleştirildi. Türkiye’ye olan sorunlar üzerinden Türkiye’de önemli bir örnek teşkil edildi. Sayın başkan çok güzel söyledi, sonuna kadar süreci destekledi. Milliyet bize Türkiye’de güven duygusunu verdi" diye konuştu.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, “Sayın başkan Yıldırım Bey'e teşekkür ediyorum. Şanlıurfalıları milli takımla buluşturmaya dönük ifadeleri verdiği için de çok teşekkür ederim. İnşallah Eylül ayında hep beraber milli maçta olacağız. Güzel bir sahsımız ve güzel bir halkımız var. Şanlıurfa’ya çok iyi yakışıyor inşallah süper lig de çok yakışır. İlerleyen günlerde onları da göreceğiz ama milli takımı Şanlıurfa’da ağırlamak onları burada görmek ayrı bir mutluluk veriyor bizlere. Değerli arkadaşlar, bulunduğumuz coğrafya, önemli bir coğrafya. Bu topraklar farklılıklarını birlikte yaşama modelinin en güzel örneklerini veren bir coğrafya. Neden böyle diye soracak olursak, az önce de belediye başkanımız Ahmet Eşref Fakı baba ve konuşmacı arkadaşlarda belirtiler alt katta Arap, üst katta Türk, bir üst katta da Kürt kardeşlerimiz oturuyor ama Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı apartmanda işyerinde yan yana oturuyorlar ve bir sorun yaşamamış yaşamıyorlar da bu insanların ayrışma talebi de yok zaten. Bu insanlara yapılan bir haksızlık varsa bile yapılmaması adına buradan söylüyorum bu insanlar ne istiyor. Barış istiyor, kan dursun, birleşme ve beraberlik olsun iş olsun kalkınma olsun istiyor. Şanlıurfalılar bölge halkı istiyor bunları işte biz de kollarımızı sıvadık haklısınız dedik ve üstümüze düşeni yapmak için çıktık yola. Şanlıurfa’ya 10 yılda 13,5 milyar TL’lik yatırım geldi. 2012’nin ve 2013 yılının iki yıllık geliri bunu son dört ayını hesaplarsanız 6,7 milyonu sadece bu dönem içerisinde geldi” ifadelerini kullandı.

 

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık