Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik: Gez Dünyayı, Gör Urfa'yı

Bakan Çelik: Gez Dünyayı, Gör Urfa'yı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa'da düzenlenen 'Şanlıurfa Kültür Günleri' açılış törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 08:10
Bakan Çelik: Gez Dünyayı, Gör Urfa'yı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa'da düzenlenen 'Şanlıurfa Kültür Günleri' açılış törenine katıldı. Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel değerleri ile çok önemli bir kent olduğunu anlatan Bakan Çelik, "Urfa'ya gelen zaman tünelinde yolculuk yapmış gibi oluyor. Aslında 'gez dünyayı' demişler ama gerisini eksik getirmişler. Bence bu söylemin 'Gez dünyayı, gör Urfa'yı' olması gerekiyor" dedi.

Şanlıurfa'da temaslarını sürdüren Bakan Faruk Çelik, GAP Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından, Belediye Sergi Salonu'nda düzenlenen 'Şanlıurfa Kültür Günleri' açılış törenine katıldı. Kentin tarihi ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkarılması amacıyla yapılan etkinliğin açılışında konuşan Bakan elik, Şanlıurfa'nın tarihi güzelliklerinden bahsetti. Bakan Çelik, kentin sahip olduğu güzelliklerin tanıtımı için alt yapıların güçlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Urfa'ya gelen zaman tünelinde yolculuk yapmış gibi oluyor. Urfa'ya gelen insan nerelere gider önce; düşününce insan tarihin derinliğine gider. Aslında 'gez dünyayı' demişler de gerisini eksik getirmişler. Bence bu söylemin 'Gez dünyayı, gör Urfa'yı' olması gerekiyor. Bu değerlerimizi gerek milletimize gerekse dünyaya anlatmak konusunda geç kalmışız. Bunun için atılması gereken adımlardan bir tanesi bu etkinlikleri yaygınlaştırmaktır. İkincisi bu etkinliklerden dolayıŞanlıurfa'mıza gelen bütün dünya insanına da ev sahibi olabilecek alt yapı hizmetlerini gerçekleştirmeliyiz. Çok otele ve alt yapı hizmetlerine ihtiyacımız var. Bunlarla bütünleştirdiğimiz zaman bu özelliklerin ve güzellikleri dünya insanlarının ortak mirası olarak çok daha gün yüzüne gelmesi mümkündür. Bu bir ilk adım ve güzel bir teşebbüstür."

Bakan Çelik'in konuşmasının ardından etkinliği hazırlayanlara, törene katılanŞanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan,Mahmut Kaçar, Abdülkerim Gök ile birlikte plaket verdi.

Plaket töreninin ardından Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler 'Kutsal Emanetler' sergisinin ve kermesinin açılışını gerçekleştirildi.

Faruk Çelik, kültür günleri töreninin ardından beraberindekilerle birlikte ÇağlayanKültür Merkezi'nin açılış törenine geçti. Burada konuşan Bakan Çelik, kültür merkezlerinin önemine değinerek, bu tip merkezlerinin arttırılması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık