Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik: "Göç Eden Memleketine Dönecek"

Bakan Çelik: "Göç Eden Memleketine Dönecek"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 02:33
Bakan Çelik:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri'ndeki illerden göç eden vatandaşların, doğdukları bölgeyle alakalarını kesmemelerinin büyük yararı olduğunu söyledi. Güzel şeyler yapacaklarını belirten Çelik, “Şanlıurfa’dan göç eden Şanlıurfa’ya dönecek” dedi. 
Bakan Çelik, Bursa’da gece yarısından sonra Şanlıurfa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Seçim döneminde Şanlıurfa halkından büyük destek gördüğünü dile getiren Bakan Çelik, ülkenin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nin ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getireceklerini kaydetti. 
Şanlıurfa için birçok proje bulunduğunu hatırlatan Çelik, bunların hayata geçirileceğini, ayrıca Bursa ile Şanlıurfa arasında seçim öncesi kurulan kaynaşmanın devam edeceğini vurguladı. Çelik, “İnşallah bunu önümüzdeki haftalarda spora da taşıyacağız. Bursaspor ve Şanlıurfaspor ligler başlamadan Eylül'ün ilk haftasında Şanlıurfa Stadı'nda bir araya gelecekler. Sezonun açılış maçını orda gerçekleştireceğiz. Spor alanında da birlikteliği sağlayacağız” diye konuştu. 

“ŞANLIURFADAN GÖÇ EDEN MEMLEKETİNE DÖNECEK” 
Türkiye’nin huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: “Son günlerde Suruç Bölgesi'nde yaşanan bazı olaylar var. Bunların genişlememesi, sıçramaması konusunda tabi ki idare önlemler alınacak, ama vatandaş düzeyinde de Urfa dışında olan tüm kardeşlerimizin ilgi alakalarını sürdürmelerinde yarar görüyorum. Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri'ndeki illerimizden göç eden vatandaşlarımızın doğdukları bölgeyle alakalarını kesmemelerinin büyük yararı olduğu inancı içerisindeyim. Güzel şeyler yapacağız. Şanlıurfa’dan göç eden Şanlıurfa’ya dönecek.” 

“AŞİRETLERİN FAYDALARI DA VAR” 
Bakan Çelik, bir soru üzerine, bölgedeki aşiret sistemini değerlendirdi. Çelik, “Bir şeyi toptan reddetmek doğru değil. Aşiretin ve o yapının bölgeye, ülkeye faydaları olan çok yönleri var. Ama mühim olan mahsurlu yönlerinin olmaması. Bu konuda vatandaşlarda da duyarlılık var. Yalnız Urfa dışında değil, Şanlıurfa’ya gelenlerin de duyarlılığı var. Artık özgür demokrasinin nimetlerinden herkes yararlanmak istiyor ve gelen hizmetlerin, gelen kaynakların yerinde kullanılması, vatandaşa hizmet olarak kullanılması konusunda ortak irade var. Şanlıurfa merkezden yüzde 76, yüzde 77 oy aldığımızı söylesem Şanlıurfa’nın nereye gitmek istediğini gösteriyor. Son derece çarpıcı rakamlar var.” ifadelerini kullandı. 
Konuşmasının ardından dernek yöneticileri Bakan Çelik’e çiğ köfte ikram etti.


(porttakal.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star