Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik Hilvan’da

Bakan Çelik Hilvan’da

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde köy ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2011 Cuma 13:17
Bakan Çelik Hilvan’da
     Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde bir vatandaş, Devlet Bakanı Faruk Çelik'e köylerine lise yaptırılması koşuluyla arazi bağışlama sözü verdi.

     Bakan Çelik, Şanlıurfa'da sürdürdüğü Seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Akziyaret köyünü ziyaret etti.

     Akziyaret’te konuşan Bakan Çelik, AK Partinin icraatları konusunda bilgi verdiği köylülerden 12 Haziran seçimlerinde destek istedi.

     Şanlıurfa'da bulunduğu süre içerisinde belirlenen sorunları anlatan ve çözümüne yönelik çabalara değinen Bakan Çelik, bu konuda Seçim taahhütnamesi hazırladıklarını, bunu önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

     Daha sonra Hamurkesen köyüne geçen Faruk Çelik, vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi ve köyde inşa edilen Kız Kur'an Kursunun açılışını yaptı.

     Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa'da sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında, beraberinde AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Teşkilat Başkanı İsa Kızıldemir, merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve bazı Milletvekili adaylarıyla birlikte, Hilvan'a bağlı Ovacık köyünü ziyaret etti.

     Bakan Çelik, AK Parti hükümetinin icraatlarını anlattı ve Hükümetleri döneminde Türkiye'de birçok şeyin değiştiğini, parti olarak herkesi kucakladıklarını da belirterek, “Allah'ın izniyle herkesi kucaklayacağız. Birlik beraberlik içerisinde 73 milyonun meşalesini daha da yukarılara taşıyacağız” dedi.

     Türkiye'nin bölgede ve dünyada önemli bir ülke olduğunu, daha da güçlü olması için çaba sarf ettiklerini anlatan Bakan Çelik, "Bizler, buna katkınızı istiyoruz. Buna nasıl katkı sağlarsınız? 12 Haziran akşamına kadar ulaşabildiğiniz herkesin AK Partiye oy vermesini sağlayacaksınız. Çünkü bizler, sizlerin hizmetkârınız olacağız. Başbakan bize güvendi. Siz de bize güveniniz. Bu güveni boşa çıkarmayınız. Hizmetlerin Şanlıurfa'ya nasıl yağdığını göreceksiniz” diye konuştu.

     Köylerin eğitim, sağlık, ulaşım ve altyapı eksikleri konusunda sorunlarını ilettiği toplantıda söz alan Ovacık köyü sakinleri, köylerinde taşımalı eğitim kapsamında faaliyet gösteren bir ilköğretim okulu bulunduğunu belirtti.

     Çevre köylerden 500 civarında öğrencinin öğrenim gördüğü okuldan mezun olanların lise öğrenimlerini aynı yerde sürdürebilmesi için okula ihtiyaç olduğunu ifade eden köylüler, okul binası yaptırılması konusunda Bakan Faruk Çelik'ten talepte bulundu.

     Ancak arazi konusunda sıkıntı yaşandığının belirtilmesi üzerine söz alan köylülerden Mehmet Şitak, “Sayın Bakanım, eğer köyümüze okul binası yaptıracaksanız, ben de 10 dönümlük arazimi bağışlamaya hazırım” dedi.

     Bunun üzerine Şitak'a teşekkür eden Faruk Çelik, okul binası yaptırılması konusunda vatandaşlara söz verdi.

     Konuşmanın ardından Devlet Bakanı Faruk Çelik, Kepirhisar köyüne geçerek, onuruna verilen yemeğe katıldı.

     Daha sonra Uluyazı köyüne geçen Çelik ile beraberindekiler, burada muhtarlarla toplantı yapıp sorun ve taleplerini dinledi.

     Ardından Hilvan ilçe merkezine geçen Bakan Çelik, Belediyenin yapımını tamamladığı semt pazarının açılışını gerçekleştirdi.

     Daha sonra ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Çelik, güzergâhında bulunan bazı bağımsız adayların Seçim bürolarının önünden geçerken, burada bulunan vatandaşlarla da selamlaştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık