Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik, Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu

Bakan Çelik, Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı ve Devlet Bakanı Faruk Çelik Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2011 Cuma 12:55
Bakan Çelik, Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu
Bugün sabah Polisevi’nde bir araya gelen Bakan Faruk Çelik, “Üçüncü kez iktidara hazırlandığımız seçim çalışmalarında partinin sesiz kahramanları kadınlardır” dedi.


AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tamamı hazır bulunurken, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili adayları Zeynep Müjde Sakar, Bekir Eren, Abdülkerim Gök, Yahya Akman, Abdülkadir Emin Önen, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Zeynep Karahan Uslu, M. Kasım Gülpınar ve Seydi Eyyüpoğlu katıldılar.


Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili kadın adayları Zeynep Karahan Uslu ve adayları Zeynep Müjde Sakar birer konuşma yaparak AK Parti iktidarında kadına verilen önemden dolayı minnettar olduklarını belirttiler.
Burada Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerine hitaben konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı ve Devlet Bakanı Faruk Çelik; “Üç gündür Şanlıurfa’dayım. Çok güzel bir başlangıç yaptık. İnşallah güzel bir netice ile sonuca gideriz” dedi.

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIĞI ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALDIK
Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; “İktidarımız döneminde kadınlara yönelik çok pozitif ayrımcılıklar yaptık. Anayasanın 10.cu maddesini değiştirerek kadınlarımızın haklarını anayasal güvence altına aldık. Ayrıca Çalışma bakanlığım döneminde 18 yaşından büyük kadınlarımız için çıkardığımız bir yönetmenlik vardı. Kadınlarımız hangi yaşta olursa olsunlar beş yıl boyunca primlerini devlet ödüyor” dedi.

İSTİKRARI EN İYİ KADINLARIMIZ BİLİR
Bu seçimlerin istikrarın devamı veya durması ile sonuçlanacağını belirten Bakan Çelik; “12 Haziran günü yapılacak seçimlerde Türkiye’de ya istikrarın devamı veya istikrarın durması ile sonuçlanacak. İktidara gelmeden önce Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez esnaf sokağa döküldü. Yazar kasalar fırlatıldı. İktidara gelince ne kadar büyük değişim ve gelişim sağladığımızı en iyi kadınlarımız bilir. Çünkü mutfağa nelerin girip gitmediğini iyi bilirler” dedi.
Kadınların iyi niyetle çalıştıklarını belirten Çelik; “kadınlarımız partinin gerçek kahramanlarıdır. Ev ev dolaşarak hilesiz, riyasız çalışıyorlar” dedi. Devlet Bakanı Faruk Çelik Toplantıdan dolayı kadınlara teşekkür etti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

YSK’dan son dakika İYİ Parti açıklaması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık