Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik kirve oldu

Bakan Çelik kirve oldu

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, beraberinde Seydi Eyyüpoğlu, Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Mahmut Kaçar ile sünnet törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2011 Pazar 03:37
Bakan Çelik kirve oldu
    Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, beraberinde Şanlıurfa milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, Adaylar Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Mahmut Kaçar ve bir gurup partililerle birlikte Akçakale'de yapılan sünnet töreninde 3 çocuğun kirveliğini yaptı.

     Bakan Çelik, Şanlıurfa'daki Seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Yardımcı köyünü ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra Akçakale ilçesine bağlı Gülveren köyüne geçerek Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'ın oğlu ve yeğenleri için yapılan sünnet törenine katıldı.

     Faruk Çelik, Belediye Başkanı Ayhan'ın ağabeyi ve Gülveren Köyü Muhtarı Abdülkadir Ayhan'ın çocukları İsmail, Abdülbaki ve Abdülbasit Ayhan'a kirve oldu.

     AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu da Belediye Başkanı Ayhan'ın oğlu Muhammet Mustafa'nın kirvesi oldu.

     Bakan Çelik ve Eyyüpoğlu, sünnet olan çocukları tebrik etti. Sünnet törenin ardından misafirlere etli pilav ve zerde ikram edildi.

12 Haziran seçimleri

     Bakan Çelik ve beraberindekiler daha sonra Akçakale'nin Zoncik köyüne giderek, onuruna verilen öğle yemeğine katıldı.

     Burada halka hitaben bir konuşma yapan Faruk Çelik, 12 Haziran'da yapılacak seçimin Türkiye'de yapılan seçimlerin en önemlisi olduğunu belirtti.

     Şanlıurfa'da 1, 5 aydan bu yana bulunduğunu ilçe, belde ve köyleri dolaşarak sorunları belirleyip, çözümüne yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Çelik, halkın gösterdiği ilginden memnun olduklarını belirtti.

     Konuşmasında AK Parti iktidarının 8, 5 yıllık icraatlarına da değinen Faruk Çelik, “12 Haziran'da yapılacak Seçim Türkiye'de yapılan seçimlerin en önemlisidir. Neden önemli çünkü millet ilk kez kendi anayasasını yapacak. Millet diyecek ki bu benim anayasam ve ben yaptım, ben onayladım. Bu çok önemli bir hadisedir. Bu anayasa değişikliğini de ancak ve ancak AK Parti hükümeti yapar. Mecliste gelin bu anayasayı değiştirelim dedik, hatta parti kapatmayı da zorlaştıralım dedik. Ancak ne CHP, ne MHP ve nede BDP meclise gelip oy kullanmadı, sonunda ne oldu sandık milletin önüne geldi. Sayın Başbakan, 'Ben milletime dayanarak siyaset yaparım, millet ne derse o olur' dedi ve sandığı önünüze getirdi. Şanlıurfalılar sandıkta öyle bir Tokat attı ki tokadın ağırlığı 95 kilo oldu. Millet anayasa yapsın diye Tokat vurdunuz. Şimdi esas köklü Anayasa değişikliği 13 Haziran'da olacak. Referandumda yaptığınızı seçimlerde de yapmanızı istiyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık