Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik Mersavilerin Toplantısına Katıldı

Bakan Çelik Mersavilerin Toplantısına Katıldı

Bakanın Geldiği Hut Köyünde ' Mersavlardan Bu Listeye Oy Yok Pankartı Asılı Bulunuyordu.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2011 Pazar 18:04
Bakan Çelik Mersavilerin Toplantısına Katıldı
Şanlıurfa’nın hut köyünde Mersavi aşireti mensuplarına hitap eden Devlet Bakanı Faruk Çelik, ‘ Bölgenin hassasiyetini çok iyi biliyorum, 13 Haziranda göreceksiniz ki Şanlıurfa’nın ve bölgenin her sorununa el atan bir kadro olacaktır’ "Biz 85 yılda yapılmayanları 8, 5 yılda yapan bir kadroyuz" dedi.

Hut köyünde Davul-zurna eşliğinde folklör ekibi tarafından karşılanan bakan çelik, köy meydanında toplanan kalabalık ile tek tek toklaştı.

AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Çelik, partisinin Milletvekili adayı Yusuf yetim’in Hut köyünde düzenlediği yemekli aşiret toplantısına katıldı.. Burada vatandaşlara hitaben konuşma yapan Çelik, çeşitli sıkıntılar çekerek,simit, çay, ayakabı boyacılığını yaparak bu noktalara geldiğini söyledi. "Sizler ne çektiyseniz ben de onları çekerek bugünlere kadar geldim" diyen Çelik, "Onun için halinizi de bilirim, derdinizi de bilirim. Dermanı nasıl bulacağımızı da bilirim. Size Bakan gelmedi, hele hele size tepeden bakan kimse gelmedi. Şunu bilin, size gelen hizmetkar kardeşinizdir. Şanlıurfa'da 4 gündür birçok yeri gezdim. Göreceksiniz bundan sonra da ayak basmadık yer bırakmayacağız. Asıl 13 Haziran'dan sonra ayak basmadık yer bırakmayacağız" diye konuştu.


Çelik, ne kadar sorun varsa, bütün sorunlar çözülünceye kadar canla ve başla mücadele vereceklerini ifade ederek, Hut köyünde BDP flamaları altında asılı bulunan ‘ Mersavlardan Bu listeye Oy yok’ pankartına gönderme de bulunarak’ Biz bu bölgenin hassasiyetini çok iyi biliyoruz, 13 Hazirandan sonra bu sorunlarda çözülecek, herkes anasından nasıl doğduysa, nasıl yaşamak istiyorsa o şekilde daha özgür yaşayacak, O nedenle 12 haziran günü sandığa sahip çıkın ki daha fazla özgürlükçü daha fazla demokrasi içeren yeni Anayasa çıkartalım’dedi.Bozova ilçesine bağlı Yaslıca ve Yaylak beldelerine dün yaptığı gezide gördükleri eksikliklere değinen Çelik, sorunların giderilmesi için harekete geçtiklerini, özellikle Yaylak beldesindeki yol surunun çözümü için birkaç gün içerisinde iş makinelerinin çalışmaya başlayacağını bildirdi.


Faruk Çelik, "İl genelindeki bütün sorunları bir kitapçık haline getireceğiz. Bu kitapçığı alın, yastığınızın altına koyun. Eğer 13 Haziran'dan sonra bunlar gerçekleşmezse 'bizi de Şanlıurfa'ya sokmayın' diyeceğiz sizlere. Hepinizin Bursa'da yakınları var. Ben 25 yıl orada siyaset yaptım. Sorun bakalım onlara, bu kadrolar hizmet kadrosu mudur, laf kadrosu mu? Biz, 85 yılda yapılmayanları 8, 5 yılda yapan bir kadroyuz. Daha da yapacağımız çok şey var" diye konuştu.


Hut köyünde yapılan mersavi aşiret toplantısına Bakan Çelik'in yanısıra, Vali yardımcısı Bahri Tiryaki, Milletvekili Seyit eyyüpoğlu, Milletvekili adayı A.Kerim Gök, bazı Milletvekili aday adayları ile çok sayıda köy muhtarı ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
(urfasiyaseti)


Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avrupa Seçimlerin Ertelenmesini İstedi

Avrupa Seçimlerin Ertelenmesini İstedi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık