Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik: "O gün yerin altına geçmek istiyorum"

Bakan Çelik: "O gün yerin altına geçmek istiyorum"

Faruk Çelik, ''Bir iş kazası meydana geliyor, meydana gelen iş kazası size samimiyetimle söylüyorum; Çalışma hayatından sorumlu bir bakan olarak yüreğimi titretiyor. Omuzlarıma öyle bir yük biniyor ki o gün yerin altına geçmek istiyorum'' dedi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2012 Çarşamba 15:10
Bakan Çelik:
TİSK tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun Tasarısı Semineri'nde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, göreve geldiği günden itibaren, çalışma hayatının önündeki sorunları çözmek için çalıştıklarını ve yoğun mesai harcadıklarını söyledi.
Çelik, ''Bir iş kazası meydana geliyor, meydana gelen iş kazası size samimiyetimle söylüyorum; Çalışma hayatından sorumlu bir bakan olarak yüreğimi titretiyor. Omuzlarıma öyle bir yük biniyor ki o gün yerin altına geçmek istiyorum'' dedi.
Toplu İş İlişkileri Kanunu'nun TBMM gündeminde olduğunu hatırlatan Çelik, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı'nın TBMM alt komisyonunda görüşüldüğünü dile getirdi.
Çelik, ''Çok hızlı bir şekilde çalışma hayatı açısından önem arz eden, bu yasal düzenlemeyi de 30 Haziran'dan önce Meclis tatile girmeden çıkarmak niyetindeyiz'' dedi.
''Bu yasanın çıkmaması konusunda bir perde arkası gayret gösteriyorsanız, bu ne işverenlerimize yakışan bir durumdur ne de sendikalarımıza'' diyen Çelik, ''Mevzuat eksikliğinden dolayı gerekli altyapı çalışmalarının gerçekleşmemesinden dolayı ölümler devam etsin, Bakanlık da devam etsin gibi bir yaklaşım benim dünyamda yeri olmayan bir yaklaşımdır'' diye konuştu.

Önceliğimiz iş güvenliği
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Konfederasyonun, iş sağlığı ve güvenliğinin Türkiye'deki gelişiminin en büyük destekçisi olarak çalışanların sağlık ve güvenliğine her zaman en büyük önceliği verdiğini bildirdi.
Kudatgobilik, "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun Tasarısı, geneli itibariyle Türkiye'deki mevcut alt yapı dikkate alınmadan ve uygulanabilir olup olmadığı değerlendirilmeden Meclis'e sunuldu" görüşünü savundu.AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık