Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik Sanayici ve esnaflarla

Bakan Çelik Sanayici ve esnaflarla

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da sürdürdüğü Seçim çalışmaları kapsamında, Eyyübiye mahallesinde bulunan İmam Keskin buğday pazarında esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2011 Cuma 20:21
Bakan Çelik Sanayici ve esnaflarla
     Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada, gezilerde yerinde gördüklerini sorunları "Şanlıurfa için 4 yılda 400 proje" isimli bir kitapçıkta topladıklarını, kitapçıkta projelerin tamamlanma tarihlerine de yer verdiklerini ifade etti.

     Şanlıurfa'ya gelen sanayiciye, iş adamına kucak açılması gerektiğini belirten Çelik, "Gelen sanayiciye kucak açmalıyız. Sanayicinin, 'Şanlıurfa'ya iyi ki geldim' demesi gerekiyor. Yoksa geldiği günden itibaren onu pişman edecek şekilde davranırsak, sanayici niye gelsin. Gidip Ankara'da, İstanbul'da bir toplantıda bir cümle söylediği an burada yatırımı düşünenler bile vazgeçer, bir daha gelmez. Onun için sanayicilere Şanlıurfa'nın hoşgörü kapısını açmamız gerekiyor” diye konuştu.

     Esnaf ziyaretinin ardından Eyyüp Peygamber taziye evine geçen Çelik, yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı dileğinde bulundu.

     1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yer alan KOSGEB binasında sanayicilerle bir araya gelen Çelik, Türkiye'de ilk OSB'nin 1962 yılında Bursa'da kurulduğunu ve günümüze kadar sayıların arttığını anlattı.

     Devlet Bakanı Çelik, AK Parti olarak 2002 yılında kendisine güveni olmayan bir siyasi yapıyı devraldıklarını vurgulayarak, "Biz iktidar olarak kendisine güveni kalmayan bir siyaset atmosferini, siyaset yapısını devraldık. ‘Biz Türkiye'nin sorunlarını çözemeyiz’ diyen bir siyasi yapıyı, siyaset dünyasını devraldığımızı bilmenizi isterim. Bunları unutursak, geleceğimizi inşa edemeyiz. Ben o dönem parlamentodaydım, stop etmiş bir siyaset vardı. Böyle bir siyasi yapıdan, yarınını göremeyen bir iş dünyasıyla karşı karşıyaydık. 2002 yılında yapılan genel seçimlerde milletin iradesi bu duruma el koydu ve siyasette istikrar sağlandı, bu sayede ekonomide de istikrarlı bir sürece girildi” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanından destek

     Devlet Bakanı Çelik'e destek amacıyla Şanlıurfa'ya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de OSB'deki toplantıya katıldı.

     Gazetecilere açıklama yapan Altepe, Devlet Bakanı Faruk Çelik'in Bursa milletvekili olarak bulunduğu süre içerisinde kente çok büyük hizmetleri olduğunu belirterek, “Şanlıurfa gördüğümüz kadarıyla yatırım bekleyen bir bölge. Bursa sanayiye doymuşken Şanlıurfa sanayi yatırımı istiyor. Ümit ediyorum ki Şanlıurfa kısa zamanda büyük bir gelişme kaydedecek. Artık Şanlıurfa'nın Ankara'da böyle güçlü milletvekili ve inşallah bakanı olmuş oluyor” diye konuştu.

     Bakan Çelik de Altepe ile uzun süre birlikte siyaset yaptıklarını dile getirerek, “Biz, merkezi yönetim olarak Şanlıurfa'nın beklediği hizmetleri gerçekleştirirken, Bursa'daki yerel yönetimler de deneyim ve birikimlerini Şanlıurfa Belediyesi ile önümüzdeki süreçte paylaşmaya hazır. İnşallah oradaki yerel ve genel projelerin buralara uyarlanması, uygulanması dönemini de birlikte başlatmış olacağız. Her iki ilimiz için de hayırlı olmasını diliyorum. Recep Bey'e, bu önemli süreçte Şanlıurfa'da beni ve arkadaşlarını ziyaret etmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star