Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik Şanlıurfa TES-İŞ'i Ziyaret Etti.

Bakan Çelik Şanlıurfa TES-İŞ'i Ziyaret Etti.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Ak Parti Milletvekili adayları Tes-iş Sendikası Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek Başkan Ramazan Düzme ve Sendika üyeleri ile görüştü.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2011 Çarşamba 11:16
Bakan Çelik Şanlıurfa TES-İŞ'i Ziyaret Etti.
Bakan Çelik ve Beraberinde Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Daire Müdürlerini  TES-İŞ Sendikası Şanlıurfa Şubesine gelişinde Kalabalık bir işçi grubu karşıladı.  Bakan Çelik’e TES-İŞ Şube Başkanı Ramazan Düzme tarafından çalışanların problemlerini ileten brifing dosyası sunuldu.
Devlet Bakanı Faruk Çelik yaptığı konuşmada TÜRK-İŞ ve TES-İŞ her zaman uzlaşmadan yana olduklarına dikkat çekerek,  TÜRK-İŞ bütün problemleri masada  çözmeden yana tavır koymakta, tahriklere kapılmamakta , ben işçilerin sorunlarını çok iyi biliyorum her zaman çözmek için yardımcı oldum.  DEDAŞ’ın özelleştirmesinde çalışanların aleyhine olan durumlarda onlarla kol kola olacağım. Dedi.
Şube Başkanı Ramazan Düzme, Bakan Çelik'e  Sunduğu dosyada özetle şu görüşlere yer verildi.
TES-İŞ Sendikası faaliyet alanı içersinde bulunan DSİ XV.Bölge müdürlüğü GAP Projesini yürüten önemli bir kuruluşumuzdur.   Ülkemizin en büyük yatırım olan Atatürk Barajı ve 52 Km. uzunluğundaki Urfa tünellerini Türk İşçileri ile birlikte DSİ Çalışanları tamamlamıştır. 1977 yılından beri Kurulu bulunan DSİ XV.Bölge Müdürlüğü ve GAP Projesi için kurulan DSİ XVI.Bölge Müdürlükleri 2 bin civarındaki işçiyle bu devasa projeleri tamamlamıştır. GAP Projesinin tamamlanması için Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan büyük  çaba sarf etmektedir.  Ancak dün 2 bin olan işçi sayısı bu gün 600’e düşmüştür. DSİ’ nin yapmış olduğu iş gücü taşeronlaşma ile sağlanmaktadır. 1990 yılından bu güne kadar DSİ  işçi alımlarını durdurmuştur. Hizmet alımı adı altında kalifiye olmayan elemanlar ile bu işler yürütülmektedir. Bu da işin yavaşlaması  demektir. Kontrollük hizmeti veren DSİ’ ye eleman alınması zorunludur. Harran Ovasının sulamasında kontrollük görevi üstlenen DSİ Sulama çalışanları Suyun bilinçsiz kullanımı nedeniyle zaman zaman çiftçiler ile sıkıntılar yaşamakta. Çiftçilere suyu bilinçli kullanmaları için gerekli alt yapı ve bilgilendirilme  yapılmalıdır.
Özeleştirme kapsamında  bulunan DEDAŞ (Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.) Şanlıurfa il Müdürlüğü 2010 sonu itibariyle Şanlıurfa ve ilçelerinde toplam 352.271 aboneye 150 işçi ile hizmet vermektedir. En çok aboneye sahip bulunan ilimizde  DEDAŞ Grup Müdürlüğünün acilen Şanlıurfa’ya kurulması kaçınılmazdır. 
Özelleştirme nedeniyle DEDAŞ çalışanları bir belirsizlik içinde çalışmakta buda iş verimini düşürmekle birlikte çalışanları huzursuz etmektedir. Yine Şanlıurfa’daki enerji yatırımları yeterli değildir. Şehir Şebekesinin yenilenmesi gerekmektedir.
Pompaj Sulaması  diye tabir edilen Yer altı Sulamasında kullanılan elektrikteki kayıp kaçak oranını önlemek  teşvik veya enerji indirimi yapılmalıdır. denildi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık