Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK, ŞANLIURFA'DA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

BAKAN ÇELİK, ŞANLIURFA'DA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Şanlıurfa’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, daha önce Türkiye’de 7-8 milyar TL olan sağlık yatırımlarını 50 milyar TL’ye çıkardıklarını belirterek, “Türkiye’de sağlık cefa kapısıydı, çok şükür şifa kapısı haline geldi” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2014 Perşembe 14:32
BAKAN ÇELİK, ŞANLIURFA'DA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Mitingler ve geziler için seçim bölgesi Şanlıurfa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Karköprü ilçesinde yapımına başlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Tören alanına gelen Faruk Çelik, protokol için ayrılan koltukların yerine, törene katılan vatandaşların bulunduğu bölümdeki plastik sandalyelere oturdu. Törende konuşma yapan Bakan Çelik, yapılan icraatların hızına törenleri yetiştiremediklerini belirtti. Bölgedeki sağlık sorunlarını tamamen çözeceklerini kaydeden Çelik, "Temelin törenini yapmakta bile geç kalıyoruz. Yavaş yavaş binalar, yükselmeye başladı. Çok yakın zamanda Eyyübiye Hastanesi'nin temelini attık. 1-1.5 sene gibi kısa sürede Eyyübiye Hastanemiz devreye girmiş olacak. 550 yataklı hastane ile sağlık sorunlarımıza çok ciddi bir şekilde çözüm bulmuş olacağız. Bunun yanındaSiverekViranşehir hastanelerimiz tamamlandı. Şimdi de gerek aile sağlık merkezleri ile gerekse ağız diş sağlığı merkezleri ile hizmetimize devam ediyoruz" dedi.

Hastane yatırımlarının yanı sıra ağız ve diş sağlığı ile aile sağlık merkezlerini çok önemsediklerini de vurgulayan Bakan ÇelikAk Parti iktidarı ile 6-7 milyar TL olan sağlık yatırımlarının 50 milyar TL'ye ulaştırıldığını ifade etti.Şanlıurfa'nın gelecek yıllardaki sağlık sorunlarının da şimdiki yapılan yatırımlarla çözüleceğini kaydeden Çelik, şöyle konuştu:

"Sağlık cefa kapısıydı, çok şükür şifa kapısı haline geldi. Eski rakamla 7-8 katrilyon harcanan sağlığa, şuanda 50 katrilyon gibi bir kaynağın tahsis edildiğinizi bilmenizi istiyorum. Her yıl 50 milyarlık bir sağlık yatırımı gerçekleşiyor. Türkiye'de, Şanlıurfa'da sağlık yatırımları hız almaya başladı. Yalnız Eyyübiye'deki 550 yataklı hastanemiz değil, mevcut devam eden hastanemiz değil, 2014 yılı içerisinde bin 700 yataklı şehir hastanesine start verilerek, böylece 10,20, 30 yıllara dönük artık sağlık sorunlarını fiziki anlamda çözmüş bir Şanlıurfa'nın gerçekleşmesi mücadelesini veriyoruz. Bu merkezin kısa sürede tamamlanması, kazasız belasız bitirilmesini diliyorum."

Bakan Çelik, törene katılan Vali İzzettin Küçük ve milletvekilleri ile birlikte butona basarak, temele harcı attı. Yeni yapılan Karaköprü Aile Sağlığı Merkezi'nin de açılışını gerçekleştiren Bakan Çelik, burada gezerek, bilgi aldı.

Bakan Çelik, Hilvan ilçesinde bulunan Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksek Okulu'nun açılış törenine katılmak üzere Karaköprüilçesinden ayrıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star