Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik, Şanlıurfa'da esnaf odası ziyaretinde bulundu

Bakan Çelik, Şanlıurfa'da esnaf odası ziyaretinde bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da esnaf odası ziyaretinde bulunup, "GAP Huzura Doğru Aileler Derneği"nin açılışını yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2012 Cuma 22:59
Bakan Çelik, Şanlıurfa'da esnaf odası ziyaretinde bulundu
Şanlıurfa'da temaslarda bulunan Bakan Çelik, Vali Celalettin Güvenç, AK Parti milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu, Abdülkerim Gök ve Mehmet Akyürek ile Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası'nı ziyaret ederek, Oda Başkanı Mehmet Kaçak ve üyelerle bir süre görüştü.

Oda Başkanı Kaçak, ziyaretin anısına Bakan Çelik'e üzerine Balıklıgöl ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinin fotoğraflarının bulunduğu işlemeli bakır tepsi hediye etti.


Bakan Çelik, daha sonra Eyyübiye Mahallesi'nde yeni kurulan, ''GAP Huzura Doğru Aileler Derneği''nin açılışını yaptı.


Burada yaptığı konuşmada söz konusu derneğin, ailelerin parçalanmasını engellemek ve bu yönde oluşacak sorunların çözümüne yönelik çalışma yapmak olduğunu öğrendiğini belirten Çelik, şöyle dedi:


''Son derece güzel bir girişim. Çünkü aileleri yalnız mahkemeler ayırmamalı, yalnız mahkemeler birleştirmemeli. Bizim komşuluk ilişkilerimiz, akrabalık ilişkilerimiz, insani ilişkilerimiz, İslami ilişkilerimiz tabi ki bizi farklı kılıyor. Biz insanımızla ilgilenmek zorundayız. Nerede bir ağrı varsa, nerede bir sızı varsa onu dindirmek için gayret göstermemiz gerekiyor. Yani yalnız konuları kanunlara, mahkemelere havale etmek değil bir sosyal sorumluluk çerçevesinde üzerimize düşeni de bizim yapmamız gerekiyor.''


Konuşmasını bitirirken dernek üyelerinin, kendisini ''fahri başkan'' ilan ettiklerini anons etmeleri üzerine Bakan Çelik, ''İnsanların zora düşmesini düşünmek bile istemiyorum, ama zorda olan birileri varsa sıkıntılı bir durum varsa, dernek de bize görev verirse, bu görevi seve seve yerine getiririz'' diye konuştu. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star