Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK: SURUÇ OVASI ŞANLIURFA'YA BEREKET GETİRECEK

BAKAN ÇELİK: SURUÇ OVASI ŞANLIURFA'YA BEREKET GETİRECEK

TÜRKİYE’nin 17 bin 185 metre uzunluğuyla en uzun tünel unvanına sahip olan Suruç Tüneli'nin inşaatı tamamlandı. Köstebek adı verilen cihazla kazılan tünelin bitiş törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Suruç Ovası suyla buluşuyor, artık Suruçlu gidip İç Anadolu'da, Karadeniz'de başka illerde çalışmayacak. Tam tersine toprağın suyla buluşmasıyla işçilerin Şanlıurfa'ya geldiği yeni bereketli bir dönem başlıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2014 Cumartesi 19:01
BAKAN ÇELİK: SURUÇ OVASI ŞANLIURFA'YA BEREKET GETİRECEK

Seçim bölgesi Şanlıurfa’da temaslarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, beraberindeki AK Parti milletvekilleri ve belediye başkan adaylarıyla birlikte Suruç ilçesinde partisine ait seçim bürosunun açılışına katıldı. Yoğun güvenlik önlemi altında seçim bürosunun açılışını yapan Çelik, toplanan kalabalığa hitap etti. Seçimlerin barış, kardeşlik ve huzur içerisinde geçmesini isteyen Bakan Çelik, !Suruç Ovası suyla buluşuyor, artık Suruçlu kardeşim nisan ayında gidip İç Anadolu'da, Karadeniz'de başka illerde çalışmayacak. Tam tersine suyla buluşan toprak neticesinde işçilerin Suruç'a geldiği, Şanlıurfa'ya geldiği yeni bir dönem başlıyor, Bereketli bir dönem başlıyor" dedi.

Suruç'taki temaslarını tamamlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, daha sonra yapımı 3 yılda tamamlanan 17 bin 185 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun sulama tüneli olan Suruç Tüneli'nin bitiş törenine katıldı. DSİ 15'inci Bölge Müdürü Numan Doğan Gündüz'den tünelle ilgili bilgi alan Çelik, daha sonra Köstebek adını verilen tünel açma makinesinin Suruç Tüneli'nin son bölümünü kazmasını izledi. Türkiye’nin tarihi bir gün yaşadığını dile getiren Çelik, yanındaki heyetle birlikte tamamlanan Suruç Tüneli önünde fotoğrafı çektirdi. Yapımı tamamlanan tünelle birlikte ilçeye bereketin geleceğini anlatan Bakan Çelik, "3 yıllık süre içerisinde bu noktaya gelmiş bulunuyoruz. Mart ayının ilk yarısında da Başbakanımızın katılımıyla tünel ve kanalların birleşimi sağlanacak ve su verilmeye başlanacak. Bu tarihi ana şahitlik ettiğimiz için büyük mutluluk, onur ve gurur duyuyorum. Bunun ülke ekonomisine son derece büyük katkısı olacak. Burada iş ve aş için Şanlıurfa'ya, Suruç Ovası'na koşup gelecek olan diğer illerimizden vatandaşlarımız olacak. İktidar olarak, hükümet olarak böyle anlamlı bir projeye kısa sürede imza attığımız için hakikaten mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Bakan Çelik, bitişi tamamlanan tünelde incelemelerinin ardından Şanlıurfa’ya geçti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star