Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Ekonomi BAKAN ÇELİK, TKDK ŞUBESİNİN YENİ HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN ÇELİK, TKDK ŞUBESİNİN YENİ HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Avrupa Birliği'nin (AB) verdiği destekler, kırsal kalkınma destekleriyle birleştirildiği takdirde ülke ekonomisi daha nitelikli bir yapıya kavuşur'' dedi.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2012 Pazar 03:08
BAKAN ÇELİK, TKDK ŞUBESİNİN YENİ HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

Bakan Çelik, Paşabağı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) şubesinin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.


Bir süre beraberindekilerle kurum binasında incelemelerde bulunan Bakan Çelik'e, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci tarafından kurumun faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi.


Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada, AB desteklerinin son yıllarda arttığını belirterek, vatandaşların sağlanan imkanları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.


Nitelikli personel ile bu hizmetlerin vatandaşa ulaştırılması gerektiğini düşündüğünü dile getiren Bakan Çelik, şunları kaydetti:
''AB'nin verdiği destekler, kırsal kalkınma destekleriyle birleştirildiği takdirde ülke ekonomisi daha nitelikli bir yapıya kavuşur. AB kaynaklarının burada, hedef kitleye ulaştırılması çok önemlidir. Çünkü biz AB üyeliği sürecinde olan bir ülkeyiz. AB sürecinde buradan elde edeceğimiz bu imkanları, bizim potansiyelimizle buluşturup, bir sinerji oluşturmak gerekiyor. Böylece kurumsal kapasitemizi de değiştirmemiz gerekiyor.''


Bakan Çelik'in konuşmasının ardından TKDK'nın yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.
Törene, Vali Celalettin Güvenç'in yanı sıra AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Emin Önen, Halil Özcan, Mehmet Akyürek ve Mahmut Kaçar da katıldı.


Bakan Çelik, daha sonra Balıklıgöl Yerleşkesi'ne geçerek, burada TRT Şeş'in iftar programına konuk oldu.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Ticaret Borsası

Şanlıurfa Ticaret Borsası

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık