Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Türkiye Bakan Çelik TÜSİAD'ın Konferansında Konuştu

Bakan Çelik TÜSİAD'ın Konferansında Konuştu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TÜSİAD’ın düzenlediği ‘’Yapısal Sorunlar Perspektifinden Verimlilik ve Gıda Enflasyonu’’ konferansında konuştu.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2016 Çarşamba 12:25
Bakan Çelik TÜSİAD'ın Konferansında Konuştu

Bakan Çelik ‘’Milyonlarca insanın mülteci konumuna geldiği, bilgi çağının terör çağırına dönüşmeye başladığı süreci yaşıyoruz’’ dedi.

Gıda ihtiyacı nüfustan hızlı artıyor.

Terörün, ilaçlarla bağışıklık kazanan virüsler gibi format değiştirerek varlığını korumaya devam ettiğini ifade eden Bakan Çelik ‘’Milletimiz istiklal ve istikbal mücadelesi verirken, demokrasinin beşiği olarak adlandırılanlar ‘’Kazanan kim olacak’’ diye bekledi. Dünyada adaletsiz payaşım yüzünden bir tarafta sefehat, öbür tarafta sefalet var. Dünya’da gıda ihtiyacı nüfustan hızlı artıyor. 2050 yılında nüfus %27 artarken dünyanın %60 daha fazla gıdaya ihtiyacı olacak.’’ Dedi.

184 ova sit alanı oluyor.

Konuşmasında üzerinde tarım yapılan her karış toprağın milli servet olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Çelik ‘’184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceğiz. Her ilçenin iklimini, suyunu, toprağının verimini, üretim potansiyelini dikkate alan havza bazlı destekleme modelimiz var’’.

 

 

(MEDYAURFA/NEDİM ATİLLA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık