Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik TYB’de

Bakan Çelik TYB’de

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye Yazarlar Birliği Şubesinde canlı yayında ‘4 yılda 400 Proje’ taahhütnamesini tartıştılar.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 19:21
Bakan Çelik TYB’de
     Devlet Bakanı Faruk Çelik, TYB Şubesinin bulunduğu Rızvaniye Camii külliyesine gelişinde TYB Şube Başkanı Cuma Ağaç, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Talat Akay ve Müslüm Abacıoğlu ile diğer üyeler tarafından karşılandı.

     Bakan Faruk Çelik ile Şanlıurfalı Gazeteci ve Yazarların katıldığı, Yazarlar Birliği'nin Rızvaniye'deki merkezinde düzenlenen program, Kanal Urfa televizyonundan da canlı yayınlandı. Programa Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı ve Yazarlar Birliği Denetim Kurulu üyesi AK Parti İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı Milletvekili aday adayı Veysel Polat, Gazeteciler Birliği 2. Başkanı ve TYB Denetim kurulu üyesi Müslüm Abacıoğlu, TYB Şube Sekreteri Eyyüp Azlal, üyeler Mehmet Sarmış, Seyid Ahmet Kaya, Mehmet Akbaş, Gül San, Mehmet Akcan, Ö.Faruk Kazancı, Abdülkadir Karacabey, İnternet Kullanıcıları Dernek Başkanı Ahin Güneş, Bekir Şirinoğlu ile bazı davetliler katıldı.

Bakan Çelik’ten dobra dobra

     Devlet Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Gazetecilerin ve Yazarların, seçim taahhütnamesi olarak hazırlanan projelerle ilgili soru ve eleştirilerini cevapladı.

     Rızvaniye Külliyesinde canlı yayınlanan programın modoratörlügünü TYB Şube Başkanı Cuma Ağaç yaptı.

     Tanışma faslının ardından kısa bir açıklama yapan Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Sizlerde de bulunan bu kitapçıkta 400 adet projemiz bulunuyor. Bu projelerin bazılarının temeli atılmıştır. Belirlemiş olduğumuz 400 adet proje 500'e de çıkabilir ve çıkacağından da eminiz. Sadece bizim 50 gün içerisinde belirlemiş olduğumuz bunlar. Sorunları yerinde görüp bu taahhütnamemizi oluşturduk. Biz Şanlıurfalı vatandaşlarımıza boş vaatlerde bulunup halkımızı oyalamıyoruz, yapacağımız işleri söylüyoruz. Seçim taahhütnamemizdeki her cümle bizim için çok önemlidir. Haber alma ve iletme konusunda da Şanlıurfa medyası bayağı güçlü. İnşaallah birlikteliğimiz, dayanışmamız devam eder. Buda Şanlıurfa’nın faydasına olur” dedi.

     50 gündür Şanlıurfa’da olduğunu hatırlatan Bakan Çelik, “Bu sabah ta Birecik ilçesine gittim. 50 gündür Şanlıurfalılarla beraberim. Belirlediğimiz 400 projeyi taahhütnameye dönüştürdük ve sizlere de sunduk. İnanıyorum ki, bu bakış açısı Şanlıurfa’nın faydasına olur” diye konuştu.

     Daha sonra TYB üyesi yazar Gül San’ın 3 dönemdir iktidar olmalarına rağmen Şanlıurfa’ya yeteri kadar hizmet verilmediği konusundaki görüşlerini sorması üzerine Bakan Faruk Çelik, “Bir şey yapılmamış demek doğru değil. Kitapçığa baksanız içinde büyük ve küçük projeler var. Çoğu alt yapı projeleridir. Bunları gerçekleştirmeden Şanlıurfa marka şehir olamaz. Projelerin konuşulması bile çok önemli. Şanlıurfa’da çok şey konuşulmuş. Ancak Abide kavşağını yapmamışsanız trafik sorununu halletmiş sayılmazsınız. Otopark yapmamışsanız trafiğin engellenmesini halledemezsiniz. Zaten siyasette birliktelik hiç olmamış. Ama geçmişi konuşmak ta çok önemli değil. Biz icraatçıyız. Şanlıurfa’da sorunlar mutlaka halledilmeli” diye cevap verdi.

     TYB üyesi Sosyolog Yazar Mahmut kaya’nın da göç eden kitlelerin eğitim konusundaki sorusu üzerine de, Bakan Çelik şöyle dedi;

     “Şanlıurfa göç alan ve veren bir il. Gaziantep’in bazı mahallelerine baktığımda hepsi Urfalı. Bu konuda mahalli idare olarak tedbir alınmak zorundasınız. Planlama merkezden yapılmalı. Çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede yaşamaya, spora yönlendirmeye yönelik çalışma yapmalıyız. İşin özü planlama ve tek merkeze dönüştürmek” diye cevapladı.

     TYB üyeleri Mehmet Sarmış’ın eğitim, Veysel Polat’ın siyaset konusundaki, Bekir Şirinoğlu, Ahin Güneş ve diğer arkadaşların çeşitli sorularını da ikna edici şekilde cevaplayan Devlet Bakanı Faruk Çelik, her ay 3 gün Şanlıurfa’da olacağını ve düzenli olarak bir arada çeşitli konuları konuşabileceklerini, böyle toplantıların ve fikir alışverişlerinin çök faydalı olduğuna inandığını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star