Ana Sayfa Urfa Haberleri BAKAN ÇELİK; UMARIM PAZARTESİ EL SIKIŞIRIZ

BAKAN ÇELİK; UMARIM PAZARTESİ EL SIKIŞIRIZ

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlarla toplu sözleşme görüşmelerinde müzakere sürecinin pazartesi sona ereceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2012 Pazar 17:37
BAKAN ÇELİK; UMARIM PAZARTESİ EL SIKIŞIRIZ
Müzakereler kapsamında son kez toplanacakları pazartesi günü el sıkışmayı umut etiğini belirten bakan Çelik, "Umarım pazartesi günü masadan el sıkışarak kalkarız. El sıkışmazsak hakem heyetine gidilecektir ve oradan çıkacak neticeye hepimizin saygı duyması gerekir" dedi.

Bakan Faruk Çelik, öğle saatlerinde seçim bölgesi Şanlıurfa'ya geldi. 1'inci Lig'e yükselmeye hak kazanan Şanlıurfaspor'un şampiyonluk kutlamalarını yapacağı maçı izlemek üzere Şanlıurfa'ya gelen Bakan Çelik, ilk olarak Şanlıurfasporlu yöneticiler tarafından onuruna verilen yemeğe katıldı. Yemeğin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Çelik, memurlar ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde müzakerelerin pazartesi günü sona ereceğini hatırlattı. Memurlara hükümetin zam teklifini sunduklarını kaydeden Bakan Çelik, pazartesi uzlaşma beklediklerini, aksi taktirde hakem heyetine gidileceğini ifade etti.

'ENFLASYONA EZDİRMEDİK'

Hükümet olarak memurlara enflasyonun altında artış yapmadıklarını belirten Bakan Çelik, şöyle konuştu:

"Toplu sözleşme görüşmelerinde müzakere süreci pazartesi sona eriyor. Pazartesi uzlaşma olursa anlaşma imza altına alınacak, yok eğer olmaz ise hakem heyetine gidilecek. Biz hükümet olarak bu güne kadar çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedik. Yani hiçbir zaman çalışanlarımıza enflasyonun altında bir ücret ödemedik. Nitekim geçtiğimiz yıl verdiğimiz zamlara enflasyon farkı oluşmasından dolayı bu yıl ocak ayında 2.68 civarında farkı bu yılki maaşlara ilave ettik. Bugün yaptığımız çalışmalarda bütçe disiplini, mali disipline dikkat ediyoruz. Dünyada, bölgede çok ciddi ekonomik sorunlar yaşanıyor. Bu sorunları dikkate alarak ücretleri enflasyon altında bırakmayacak şekilde ve enflasyon hedeflerimizi dikkate alarak bir ücret takdirini taraflara sunduk. Şimdi toplu sözleşme müzakeresi çerçevesinde tartışmalar devam ediyor. Umarım pazartesi günü masadan el sıkışarak kalkarız. Ama el sıkışmasak bu dünyanın sonu değil. Mutlaka sistem içerisinde bir çözümü vardır. Anlaşılamaması durumunda hakem heyetine gidilecektir ve oradan çıkacak netice kesin neticedir. Ona da hepimizin saygı duyması gerekir."


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star