Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik Ve Vali Okutan Barış Yemeğine Katıldı

Bakan Çelik Ve Vali Okutan Barış Yemeğine Katıldı

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Merkeze bağlı Kalecik Köyü’nde düzenlenen Barış Yemeğine katıldı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2011 Perşembe 17:39
Bakan Çelik Ve Vali Okutan Barış Yemeğine Katıldı
Şanlıurfa’da temaslarını sürdüren Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte sabah saatlerinde ŞUTSO’da yapılan toplantıya katıldı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin’in, verdiği sunumu dinleyen Bakan Çelik, Şanlıurfa’nın sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Bakan Çelik’e Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da Şanlıurfa ile ilgili bilgiler verdiği toplantıda Sabri Ertekin, ekonomik yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Şanlıurfa’lı işadamlarının da katıldığı toplantıda Bakan Faruk Çelik, kentlerin ve Türkiye’nin sorunlarının belli olduğunu ifade ederek, “Gönül birliği, el birliği ve sürekli dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok. Bundan sonra da tüm STK’larla süreci değerlendirip taleplerini programlandırıp tarihlerini belirleyeceğiz. 2012, 2013 ve 2014’lü yıllarda hangi projenin hangi tarihte bitirileceğini herkes bilecek” dedi.

Toplantının ardından Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Merkeze bağlı Kalecik Köyü’nde Aslanoğlu ve Çiftçi aileleri arasındaki kan davasını sonlandıran barış yemeğine katıldı.

Köy meydanında kurulan çadırlar ve evlerde oturan vatandaşlarla tokalaşan Bakan Çelik ve Vali Okutan burada birer konuşma yaparak, kan davasının sakıncalarını anlattı.

İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu’nun da kan davasının, sakıncalarını dini boyutuyla anlattığı barış yemeğinde her iki ailenin üyelerini edilen duaların ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan barıştırdı.

Barış yemeğinin ardından Bakan Çelik ve Vali Okutan Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti.Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık