Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik, Viranşehir ve Ceylanpınar'da

Bakan Çelik, Viranşehir ve Ceylanpınar'da

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerinde temas ve ziyaretlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 11:01
Bakan Çelik, Viranşehir ve Ceylanpınar'da
     Bakan Çelik, Şanlıurfa'daki seçim çalışmaları kapsamında beraberinde Milletvekili adayları Mehmet Akyürek, Abdülkerim Gök, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve bazı partililerle birlikte, ilk olarak Ceylanpınar ilçesine gitti.

     Ceylanpınar ilçe Başkanı Abdulgani Alkış ve diğer partililer tarafından karşılanan Bakan Çelik, ilçe başkanlığında bir süre partililerle görüştükten sonra Esnaf ve Kefalet Kooperatifini ziyaret ederek, Kooperatif Başkanı Ahmet Kaya'dan ilçe esnafının sorunları hakkında bilgi aldı.

     Bakan Faruk Çelik, kooperatif binası önünde yaptığı konuşmada, Ceylanpınar'ın sorunlarını çok iyi bildiklerini belirterek, Şanlıurfa ve ilçelerine hizmet etmek için aday olduklarını, çözüm noktasında da ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ceylanpınar’a hizmet yağacak

     Memleketimizin ve çocuklarımızın geleceği için AK Partiyi desteklemelerini isteyen Bakan Çelik, “Ceylanpınar Sınır Kapısını hizmete açacağız. 100 yataklı Devlet Hastahanesini bitireceğiz. 10 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni bitireceğiz. İlçe merkezinde ve köylerimizde nüfus yoğunluğu ve ulaşımı dikkate alıp, yeni bir planlama ile ihtiyacı karşılayacak Aile Sağlık Merkezleri yapacağız. Tarım Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi’ni yapacağız. 100 yataklı öğrenci yurdu yapacağız. Kültür Merkezi yapacağız. Kapalı spor salonu yapacağız. Semt sahasını, sentetik çim saha yapacağız. Yüzme Havuzu yapacağız. TOKİ hizmetlerini sunacağız. Ceylanpınar’ın içinden geçen Antep deresini ıslah edeceğiz. Ceylanpınar-Viranşehir-Harran Ovaları Cazibe Sulama Projesi ile 154 yerleşim yerinde 95. 000 hektar alanı sulayacağız. 9000 hektar alanı sulayan Cırcıp Sulama Projesi kapsamındaki 180 kuyunun yenilemesini yapacağız. Ceylanpınar-Viranşehir yolunun karayolları standartlarına getireceğiz. Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu karayolları standartlarına getireceğiz. Ceylanpınar İlçe Merkezindeki Vatandaşlarımızın Tapu Sorununu çözeceğiz. TİGEM arazisinde yaşayan 5000 civarındaki göçerlerin yerleşim sorunlarını çözeceğiz. İlçenin kamu personeli ihtiyacını gidereceğiz. Köylerimizin tamamının yerleşim planlarını yaparak elektrik, yol, içme ve sulama suyu, kanalizasyon, köy içi parke taşı döşeme, okul, öğretmen, sağlık, lojman, köy odası, camii, imam, kuran kursu gibi taleplerini karşılayarak, yaşanan sorunlarını çözeceğiz. Özel sektör, kamu ve hayırseverlerin desteği ile ilçe genelinde derslik sayısını artırarak, derslik basına düşen öğrenci sayısını Türkiye ortalamasına getireceğiz. Uygun arazileri tespit edip ağaçlandıracağız” diye konuştu.

Bakan Evren Paşa köyünde

     Daha sonra ilçedeki esnafları ziyaret eden Bakan Çelik, ardından beraberindekilerle birlikte, Afganistan göçmeni Özbek kökenli vatandaşların ikamet ettiği Evren Paşa köyüne gitti.

     Muhtar Sefer Erdem'den köyün sorunlarını dinleyen Bakan Çelik, köylülerden Seyit Nurullah Emini'nin daveti üzerine evine misafir oldu.

     Devlet Bakanı Faruk Çelik ve beraberindekiler, TİGEM arazisi üzerindeki göçerlerin bulunduğu yerleşim birimlerini de ziyaret edip, Viranşehir ilçesine geçti.

     Bakan Faruk Çelik, Viranşehir’de esnafı ziyaret ederek, 12 Haziran'da yapılacak seçimde AK Partiyi desteklemelerini istedi.

Viranşehir yatırıma doyacak

     Devlet Bakanı Çelik, 4 yılda 400 projeyi Allah’ın izniyle gerçekleştireceklerini belirterek, “200 Yataklı Devlet Hastanesi 2012’de hizmete açacağız. Mevcut Hastaneyi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne dönüştüreceğiz. 20 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapacağız. İlçe merkezinde ve köylerimizde nüfus yoğunluğu ve ulaşımı dikkate alıp, yeni bir planlama ile ihtiyacı karşılayacak Aile Sağlık Merkezleri yapacağız. Farklı Eğitim Programlarda 5 adet yeni Lise yapacağız. Anadolu Öğretmen Lisesi yapacağız. 200 yataklı kız öğrenci yurdu yapacağız. Rehberlik Araştırma Merkezi yapacağız. Engelliler Eğitim Uygulama İş Okulu yapacağız. Hükümet konağı yapacağız. TOKİ hizmetlerini sunacağız. TOKİ ile birlikte Eyyubnebi Beldesinde tarım kent projesi kapsamında Eyyubnebi evleri yapacağız. Organize Hayvancılık Merkezi oluşturacağız. Kapalı spor salonu yapacağız. Yüzme havuzu yapacağız. Viranşehir-Kızıltepe arası bölünmüş yolu 2012’de bitireceğiz. Viranşehir-Diyarbakır arası yolu karayolları standartlarına getireceğiz. Viranşehir- Karakeçi- Siverek arası yolu karayolları standartlarına getireceğiz. Viranşehir-Ovabağ-Demirci arası yolu karayolları standartlarına getireceğiz. Viranşehir çevre yolu bitirilecektir. Eyyubnebi Beldesi yolunu karayolları standartlarına getireceğiz. Kültür merkezi yapacağız. Eyyubnebi Beldesindeki Hz. Eyyub, Hz.Elyesa ve Hz. Rahme Türbesinde restorasyon, çevre düzenlemesi ve 25.000 m2’lik alanda ziyaretçilere yönelik, sosyal donatı ve peyzaj düzenleme projesini 2012’de bitireceğiz. Tella Matriyaonu’nun restorasyon ve çevre düzenlemesini yapacağız. Viranşehir-Ceylanpınar-Harran Ovaları Cazibe Sulama Projesi ile 154 yerleşim yerinde 95. 000 hektar alanı sulayacağız. Viranşehir-Siverek- Hilvan- Pompaj Sulama Projesi ile 196 yerleşim yerinde 158 000 hektar alanı sulayacağız. Viranşehir Pompaj Sulaması Projesini bitireceğiz. Viranşehir Nohutlu Göleti ile 330 ha alanı sulayacağız. Eyyub Nebi Göletini yapacağız. Küçük Dikme çevresini ağaçlandıracağız. Sulutepe Göleti projesini başlatacağız. İlçenin içme suyu sorununu çözeceğiz. Viranşehir İlçe merkezi girişindeki Cırcıp deresi ıslah edeceğiz. İlçe kırsalında köylerimizin talebi olan Hayvan içme suyu ve sulamaya yönelik Pesor Göletlerini yapacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu birimi oluşturacağız. İlçenin kamu personeli ihtiyacını gidereceğiz. Köylerimizin tamamının yerleşim planlarını yaparak elektrik, yol, içme ve sulama suyu, kanalizasyon, köy içi parke taşı döşeme, okul, öğretmen, sağlık, lojman, köy odası, camii, imam, kuran kursu gibi taleplerini karşılayarak, yaşanan sorunlarını çözeceğiz. Özel sektör, kamu ve hayırseverlerin desteği ile ilçe genelinde derslik sayısını artırarak, derslik basına düşen öğrenci sayısını Türkiye ortalamasına getireceğiz. Viranşehir Karacadağ Karınca Köyü çevresinde 73 bin 362 dekar alanda 19. Milyon fidan dikeceğiz” dedi.

     Bakan Çelik, milletvekili adayı Mehmet Akyürek'in Karacadağ Caddesindeki Seçim Bürosuna geçerek, partililerle sohbet etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık