Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Bakan Çelik Viranşehirlileri coşturdu

Bakan Çelik Viranşehirlileri coşturdu

- Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’ya geldiği günden bu yana 2. Defa Viranşehir ilçesine giderek vatandaşlara hitab etti.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2011 Cuma 11:35
Bakan Çelik Viranşehirlileri coşturdu
     Çelik, “Biz bütün kardeşlerimizin annesinden doğduğu günden itibaren getirdiği hakları, yani temel insan haklarını doya doya yaşamasından yanayız” diyerek herkesin etnik kökenini, kültürünü inandığı gibi yaşamasından yana olduklarını, kendileri açısından hiçbir sorun olmadığını söyledi.

     İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ile birlikte Viranşehir ilçe girişinde Milletvekili adayı Mehmet Akyürek ve kalabalık bir partili gurup tarafından karşılan Bakan Faruk Çelik, ilk olarak Elbeğendi köyüne gitti. Köy meydanında vatandaşların sorunlarını dinleyip not aldırdıktan sonra Eyyüpnebi Beldesine geçerek Cuma Namazını Hz. Eyüp Peygamberin türbesinin bulunduğu Camide kıldı.

     Bakan Çelik, namaz sonrası da 2 ayrı seçim bürolarının açılışına katıldı.

     Eyyüpnebi Beldesinde çok sayıda ailenin AK Partiye katılımı dolayısıyla düzenlenen törende Milletvekili adayları Mehmet Kasım Gülpınar ve Mehmet Akyürek birer konuşma yaptılar. Daha sonra konuşan Devlet Bakanı Faruk Çelik ise, ailenin birlik ve bütünlüğüyle ülkenin birlik ve bütünlüğünün birbirine benzediğini söyledi.

     AK Parti iktidarı olarak, bütün insanların temel insan haklarını doya doya yaşamasından yana olduklarına işaret eden Çelik, “Birliğimiz, beraberliğimiz çok önemli. Nasıl ki ailemizin birliği bütünlüğü çok önemliyse, ülkemizin birliği bütünlüğü de çok önemli. Biz bütün kardeşlerimizin annesinden doğduğu günden itibaren getirdiği hakları, yani temel insan haklarını doya doya yaşamasından yanayız. Bunun için uğraşıyoruz. Diyoruz ki Kürt Kürt olsun, Arap Arap olsun, Türk Türk olsun. Alevi Alevi olsun, Sünni Sünni olsun. Kim neyse, kim neye inanıyorsa inansın. Burada bizim bakışımızda bir problem yok. Hepsinin etnik unsur olarak, inanç olarak, AK Parti olarak başımızın, gözümüzün üstünde yeri var” dedi.

     Geleceğin düne ve bugüne göre daha iyi olacağını belirten Bakan Çelik, “Kardeşliğimizi, dostluğumuzu daha da kuvvetlendireceğiz. Neyle? Yasakçılıkla değil, demokrasiyle, özgürlükleri genişleterek, birbirimize daha da sağlam bir şekilde sarılacağız. Tek beden haline geleceğiz. Buna ihtiyaç var. Parçalanan, dağılan, bozulan ülkelerin halleri içler acısıdır. Bunun için biz insanımızla gurur duyacağız. Hangi konumda olursa olsun insanımızla gurur duyuyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

220 trilyon para plansız harcanmış

     4 yılda 400 projeyi hayata geçirecek bir kadronun iş başına geleceğini belirten Devlet Bakanı Faruk Çelik, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, son 4 yılda köy yolları ve su için tam 220 trilyon para göndermiş, sanırım planlı bir şekilde bu kaynak harcanmamış. Ancak bu yıl planlı bir şekilde köylerimizin sorunlarını çözeceğimizi vaat ediyorum. Eski defteri kapatın, yeni bir anlayış geliyor” diyerek vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.    

     Bakan Çelik, yaklaşık bir saat vatandaşların sorunlarını diledikten sonra bir süre önce kalp krizi geçiren Eyüp Nebi Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım’ı evinde ziyaret etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık